Bełchatowska Piętnastka z super frekwencją! I zniżką na Festiwal Biegowy

 

Bełchatowska Piętnastka z super frekwencją! I zniżką na Festiwal Biegowy


Opublikowane w czw., 20/11/2014 - 09:08

Dla wielu zawodników ta impreza jest dobrą okazją, by sprawdzić formę przed startami międzynarodowymi. Dla pozostałych biegaczy to jedna z ostatnich szans na rywalizację w kończącym się sezonie. Już w niedzielę wystartuje Bełchatowska Piętnastka.

To impreza z długimi tradycjami. Pierwsze zawody zorganizowano na początku lat osiemdziesiątych. Po kilku edycjach bieg został zawieszony. Przerwa trwała blisko 15 lat. Na szczęście imprezę reaktywowano i z roku na rok do Bełchatowa przyjeżdża coraz więcej amatorów biegania.

W tym roku zostanie ustanowiony absolutny rekord. Już zapisało się ponad 1200 osób, a biuro zawodów będzie przyjmować kolejne zgłoszenia. – Nie wprowadzamy żadnych limitów – mówi Wiktor Rydz z Zespołu ds. Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa, który organizuje wydarzenie. Należy tylko zgłosić się do nas w niedzielę. Zapisy elektroniczne zakończyliśmy wczoraj – dodaje.

Z czego wynika taka popularność imprezy? – Przyjeżdża do nas wielu profesjonalnych biegaczy bezpośrednio po obozach treningowych. Traktują oni zawody jako test czy dobrze przeprowadzili okres przygotowawczy – mówi Wiktor Rydz.

Dla pozostałych zawodników „Bełchatowska Piętnastka” to jedna z ostatnich imprez w kalendarzu biegowym. – Termin wybraliśmy świadomie. W pełni sezonu oferta wydarzeń biegowych jest tak bogata, że trudno się przyciągnąć liczną rzeszę biegaczy. Zauważyliśmy jednak, że w listopadzie jest pewna luka. Postanowiliśmy ją zagospodarować – twierdzi Rydz.

Trasa biegu nie jest specjalnie trudna. To trzy pętle po 5 km z dwoma podbiegami. – Trzeba uważać na zakrętach – uczula organizator imprezy z Zespołu ds. Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa. Mamy jesień, więc może być ślisko.

Na wszystkich startujących czekają piękne pamiątkowe medale, koszuli techniczne i buffy. – Zawsze staramy się przygotować oryginalne pakiety startowe. W ubiegłych latach mieliśmy dla biegaczy m.in. latarki i kamizelki odblaskowe – mówi Rydz.

W ramach zawodów oprócz biegu głównego zorganizowany zostanie też Bieg Rekreacyjny na 5 km i marsz Nordic Walking na tym samym dystansie.

Odwiedzając biuro zawodów zajrzyjcie na stoisko PZU Festiwalu Biegowego. Mamy dla was zniżkę 30% na zapisy do krynickiej imprezy.

Bełchatowska Piętnastka w naszym KALENDAZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce