Bemowski Bieg Przyjaźni: Pakiety startowe jak kiełbasa w PRL – pożądane przez wielu!

 

Bemowski Bieg Przyjaźni: Pakiety startowe jak kiełbasa w PRL – pożądane przez wielu!


Opublikowane w pt., 01/08/2014 - 14:00

Szerokim zainteresowaniem cieszy się VI edycja Bemowskiego Biegu Przyjaźni. Mimo, że zapisy trwają dopiero od wczoraj, to już wyczerpana jest połowa miejsc. Bieg, nawiązujący swoim klimatem do czasów PRL, zaplanowano na 21 września.

Impreza od lat gromadzi przodowników biegania w stolicy. W tym roku będzie ich jeszcze więcej, bo organizatorzy zdecydowali się zwiększyć limit uczestników. – W rywalizacji pań będzie mogło wziąć udział 300 osób (rok temu 200), w rywalizacji mężczyzn 400 osób. Zapisy idą bardzo dobrze. Wczoraj była już zgłoszonych ponad połowa uczestników – cieszy się Dariusz Pawelec, organizator biegu.

Podwyższenie limitu jest jedyną zmianą w tegorocznej edycji. Organizatorzy trzymają się sprawdzonej formuły imprezy. I sprawdzonej trasy, która prowadzi wśród osiedla wzniesionego dla budowniczych Pałacu Kultury i Nauki, co jeszcze dodaje kolorytu (a precyzyjniej ujmując – szarości) wydarzeniu.

Tak jak w ostatnich latach, odbędą się dwa starty dla pań i panów. – Wspólny start miał miejsce przy pierwszej edycji i świadomie go rozdzieliśmy, by zwiększyć liczbę startujących i przepustowość trasy. Dzięki takiemu zabiegowi na tym krętym odcinku uczestnicy mogą też osiągać lepsze wyniki – wskazuje organizator.

Zachęca uczestników biegu do przebieranie się w stroje z epoki. – Bieg to konkurs. Kiedyś nagrodą była pralka „Frania”, ale niestety już się jej nie produkuje. Dlatego musimy kombinować z nagrodą. Zauważyliśmy, że w taki sposób chcą się bawić bardziej kobiety. To właśnie panie częściej się przebierają. Chyba mają większy dystans do biegu. I większe poczucie humoru – zauważa Dariusz Pawelec.

Przyznaje, że z roku na rok coraz trudniej organizować jest imprezę w klimacie PRL. Już nie wiele firm nie chce kojarzyć się z tamtą epoką.

– Trudno jest pozyskać sponsorów, którzy potraktują ten bieg jako zabawę. Firmy raczej chcą się odciąć od tej łatki, nie chcą, żeby ich produkty były kojarzone z PRL. W pakiecie towarów luksusowych mieliśmy niedawno papier toaletowy i szare mydło „Biały Jeleń”, ale jednak jego producent stwierdził, jeszcze w zeszłym roku, że przerzuca zainteresowanie na inny asortyment. Pewnie więc pójdziemy w stronę Pewexu – mówi Dariusz Pawelec.

Bieg główny na Bemowie rozgrywany jest na dystansie 5 km. Poprzedza go Bieg Rekreacyjny na dystansie 1000m. Wpisowe to 40 zł. – Polecam i zapraszam! – zachęca organizator.

Organizator

Regulamin

Zapisy

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce