Berlin organizatorem ME w lekkiej atletyce w 2018 roku

 

Berlin organizatorem ME w lekkiej atletyce w 2018 roku


Opublikowane w pon., 04/11/2013 - 09:16

Gdzie w 2018 r. będzie można oglądać najlepszych europejskich lekkoatletów? W Berlinie. 24. mistrzostwa starego kontynentu odbędą się właśnie w stolicy Niemiec.

Stosowną decyzję podjęła European Athletics obradująca w minionym tygodniu Zurychu. Dużego wyboru nie miała, bo był to jedyny kandydat, bo wcześniej z walki o imprezę wycofał się Budapeszt. Wąski wybór, a w zasadzie jego brak, nie znaczy jednak, że niemiecki organizator potraktuje zawody po macoszemu.

Argumentem przemawiającym za wyborem Berlina było jego doświadczenie w organizacji imprez rangi mistrzowskiej. W 2009 roku pod Bramę Brandenburską, a zwłaszcza na Stadion Olimpijski, przyjechali najlepsi zawodnicy na świecie, by walczyć o medale 12. MŚ w Lekkiej Atletyce. - Stadion Olimpijski w Berlinie jednym jest z najbardziej nowoczesnych w Europie. Mistrzostwami świata pokazaliśmy, że potrafimy zorganizować wyróżniającą się, wielką, międzynarodową lekkoatletyczną imprezę – powiedział burmistrz Berlina Klaus Wowereit. 

Niemiecki gospodarz imprezy oznacza, że wśród kibiców nie powinno zabraknąć Polaków. Tak licznie przecież stawiamy się na berlińskim maratonie. Ci, którzy mieli już okazję gościć na bieżni stadionu olimpijskiego, będą mogli zasiąść na jego trybunach. I dopingować naszych.

Stadion Olimpijski był szczęśliwy dla biało-czerwonych. Podczas MŚ nasza reprezentacja zdobyła 8 medali w tym dwa złote: Anna Rogowska, Anita Włodarczyk, 4 srebrne: Monika Pyrek, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Szymon Ziółkowski, Sylwester Bednarek oraz jeden brązowy: Kamila Chudzik. Blisko podium był Grzegorz Sudoł w chodzie na 50 km, który zajął 4. miejsce, oraz Żaneta Glanc w rzucie dyskiem, która również znalazła się tuż po za podium.  

Mistrzostwa Europy w Niemczech rozgrywały się już dwukrotnie - w 1986 r. w Stuttgarcie oraz w 2002 r. w Monachium. Natomiast najbliższe, 22. ME odbędą się w dniach 12-17 sierpnia 2014 r. w Zurychu.  

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce