Beskid Extreme Triathlon – Diablak 2016. Poskromić Diabelską Górę

 

Beskid Extreme Triathlon – Diablak 2016. Poskromić Diabelską Górę


Opublikowane w pt., 19/02/2016 - 07:46

Na mapie polskiego triathlonu pojawiły się ekstremalnie ciężkie zawody. Na samą myśl, ciarki przechodzą po neoprenowej piance. Beskidy Extreme Triathlon to triathlon górski w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Całość dystansu jest zbliżona do pełnego dystansu Ironmana.

Zaczynamy od 3,8 km pływania w Jeziorze Żywieckim. Zmiana na urokliwym rynku w Żywcu i 180 km na rowerze. Rower to dwie pętle po 90 km ze wspinaczką na Kubalonkę i Przełęcz Salmopolską z przewyższeniem 3200 metrów. Ostatni etap zaczynamy na rynku w Żywcu i z 330 m.n.p.m wspinamy się na 1725 m.n.p.m. Prawie 44 km biegu górskiego na szczyt Babiej Góry sprawia, że wysiłek jest morderczy . Łączna liczba przewyższeń to 5600 m !!!

Na trasie rowerowej czekają dwa w pełni zaopatrzone punkty odżywcze. Etixx Sports Nutrition zapewni bidony z izotonikami, carboloaderami, żele i batony. Dodatkowo oczywiście woda, banany, rodzynki.

Każdy pakiet startowy będzie wyposażony w bogaty zestaw odżywek na trasę, nadajnik GPS od TrackCourse dzięki, któremu będzie można śledzić pozycję zawodników przez cały czas w internecie i na specjalnie przygotowanym ekranie. Każdy zawodnik nie posiadający odpowiedniego sprzętu będzie miał udostępniony zegarek z GPS z wgraną trasą Diablaka.

Przewidziane są limity po pływaniu, po rowerze i w dwóch miejscach na biegu w Korbielowie i Na Żywieckich Rozstajach. Nie zmieszczenie się w limicie będzie jednoznaczne z niemożliwością kontynuowania zawodów. Symboliczna meta będzie znajdować się na szczycie Diablaka 1725 m.n.p.m., uroczyste zakończenie odbędzie się w Schronisku na Markowych Szczawinach. Organizator zapewnia nocleg i transport ze schroniska. 

Każdy zawodnik, który ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę techniczną finiszera oraz najważniejsze - miano DIABLAKA 2016. Ktoś chętny na poskromienie Diabelskiej Góry?

Pierwszy oficjalny tak trudny triathlon w Polsce już 19 czerwca 2016 roku. Nie możemy się doczekać!

Beskid Extreme Triathlon – Diablak 2016 w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Organizatorzy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce