Beskidy Run Adventure: 3 kraje, 3 dni, 3 masywy

 

Beskidy Run Adventure: 3 kraje, 3 dni, 3 masywy


Opublikowane w czw., 06/02/2014 - 12:52

W kalendarzu ultramaratonów pojawiają się coraz bardziej wymagające imprezy. Debiutem ubiegłego roku, był bez wątpienia bieg Granią Tatr. W marcu czeka nas pierwsza edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego, a już latem odbędzie się prawdopodobnie najciekawsza impreza roku Beskidy Run Adventure (BRA).

BRA będzie rozegrane w nowatorskiej formule. Będzie wyścigiem 3-etapowowym. Każdy etap to kilkadziesiąt kilometrów do pokonania i znaczna suma przewyższeń. Pierwszego dnia zawodnicy pobiegną Masywem Wielkiego Stożka. Drugi dzień to trasa przez Wielką Rajczę. Trzeciego dnia, droga do mety będzie prowadziła przez Skrzyczne, a kiedy wreszcie uczestnicy trasy Trophy znajdą się w bazie w Istebnej, będą mieli za sobą 112 km i 4400m przewyższeń.

Oprócz trasy Trophy organizatorzy przygotowali jeszcze wersję 73-kilometrową z 2500m przewyższeń oraz połówkę BRA na dystansie 58 km (+/-2300m przewyższeń). Zapisy już się rozpoczęły, a na liście znajdują się takie nazwiska jak: Marcin Świerc i Justyna Frączek. W tej chwili większą popularnością cieszy się dłuższa trasa i te miejsca na liście znikają najszybciej. Nie jest to jednak trasa dla każdego. Ze względu na podbiegi i zbiegi, zawodnicy powinni mieć doświadczenie w biegach górskich i dobre przygotowanie kondycyjne.

Strona imprezy:

http://www.runadventure.pl/

Termin i miejsce:

18 lipca Istebna

Trasy:

Trophy -112km

Challenge-73 km

½ BRA – 58 km

Etapy:

Etap I: Istebna (Zaolzie) - Wielki Stożek (979 m n.p.m.) - Istebna (Zaolzie)

Dystans Challenge:

Etap II: Istebna (Zaolzie) - Wielki Stożek (979 m n.p.m.) - Istebna (Zaolzie):

Challenge:

Etap III Istebna (Zaolzie) - Skrzyczne (1257 m n.p.m.) - Istebna (Zaolzie):

Challenge:

Opłaty do 31.03:

Trophy indywidualnie 300 zł

Challenge indywidualnie 200 zł 

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce