Beskidy Ultra Trail debiutują z rozmachem. 4 trasy do wyboru!

 

Beskidy Ultra Trail debiutują z rozmachem. 4 trasy do wyboru!


Opublikowane w śr., 25/09/2013 - 10:22

W ostatni weekend września w malowniczym Beskidzie, odbędzie się jedna z największych imprez ultra w tym roku. To idealna okazja, żeby zakończyć sezon startowy w naprawdę dobrym stylu. Do wyboru aż cztery długości tras – od 55 do 220 km!

Beskidy Ultra Trail, czyli BUT to impreza debiutująca na polskiej scenie biegów ultra. Organizatorzy postanowili wpisać się z rozmachem do kalendarza trudnych biegów górskich – zaproponowali aż cztery trasy, z których najkrótsza ma 55 km! Jak sami piszą na swojej stronie: „W Polsce jeszcze nie było takiego biegu. Ciężko będzie znaleźć podobny w Europie.” Dwie krótsze trasy – 55 i 85 km – startują o północy z piątku na sobotę (27/28 września) – ostateczną decyzję o wyborze dystansu można podjąć na trasie. Podobnie jest z dwoma dłuższymi biegami – 150 i 220 km – które startują już w piątek o ósmej rano.

Trasy są obsadzone przez doświadczonych zawodników ultra, ale w terenie wszystko może się zdarzyć. Najdłuższa trasa ma aż 11 000 m przewyższenia, więc łatwo na pewno nie będzie. Organizator zapewnia kilka punktów odżywczych na każdym dystansie. Listy startowe są już wprawdzie zamknięte, ale warto przyjechać w roli kibica, bo emocji na pewno nie zabraknie!

Oto jak prezentują się profile poszczególnych tras:

Trasa 55 km:

Trasa 85 km:

Trasa 150 km:

Trasa 220 km:

Strona organizatorahttp://www.beskidyultratrail.com

Termin: 27-29 września 2013 r.

Miejsce: Bielsko-Biała

Trasy: 55 km, 85 km, 150 km i 220 km

MS

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce