Biathlon dla Każdego skończył 10 lat – biegali i strzelali w Ptaszkowej

 

Biathlon dla Każdego skończył 10 lat – biegali i strzelali w Ptaszkowej


Opublikowane w pon., 27/05/2024 - 15:13

Już po raz kolejny Polski Związek Biathlonu zaprosił wszystkich chętnych na imprezy sportowo-rekreacyjną o nazwie „Biathlon dla Każdego”. Ich rozpoczęcie w tym roku miało miejsce w Ptaszkowej w Centrum Sportów Zimowych.

- To właśnie tam w ubiegłym roku uczestniczyło w niej najwięcej zawodników. "Biathlon dla Każdego" w tym roku świętuje swój jubileusz. 10 lat temu zarząd PZBiath ruszył z tym projektem. Przez minione 10 lat zawody rozgrywane były w 33 miastach na terenie całego kraju – informuje Joanna Badacz, prezes Polskiego Związku Biathlonu.

Nam jest szczególnie miło, że impreza gościła w naszym rejonie w Wysowej-Zdroju i Ptaszkowej. W jubileuszowej inauguracyjnej edycji Biathlon dla Każdego, która ruszyła w Polsce właśnie w Ptaszkowej obecna była Magdalena Grzywa, olimpijka z Turynu, mistrzyni i wicemistrzyni Europy z 2000 roku, która jest ambasadorką tego projektu, a także inni znani biathloniści.

- „Biathlon dla Każdego” to letnia odmiana popularnej zimowej (olimpijskiej) dyscypliny, w ramach której zawodnicy biegają bez broni na wyznaczonym dystansie w zależności od wieku, a następnie strzelają do tarczy. Zawody są darmowe i przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje możliwości – powiedziała nam Magdalena Grzywa, uczestniczka ZIO w Turynie mistrzyni i wicemistrzyni Europy z 2000 roku.

W wydarzeniu uczestniczyło około 250 miłośników biathlonu. Towarzyszyła mu Wysowianka - naturalna woda mineralna wraz z prezesem Wacławem Furmankiem oraz prezes PZB Joanną Badacz. Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych samorządów. Dla najlepszych były nagrody i puchary,  a dla wszystkich uczestników medale i upominki. Warto dodać, że w zawodach startowała również pani prezes PZB Joanna Badacz, która zdobyła drugie miejsce w kategorii kobiet.

- Tegoroczna inauguracja akcji "Biathlonu dla Każdego" przyniosła świetne wieści dla polskiego biathlonu. Podpisaliśmy umowę o kontynuacji współpracy z Uzdrowiskiem Wysowa SA, Wysowianka - naturalna woda mineralna. Nasz wieloletni partner zostaje z nami do igrzysk olimpijskich w 2026 roku. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałego partnera. Stała współpraca jest dla nas szczególnie ważna w trakcie przygotowań do kolejnych igrzysk olimpijskich - mówi prezes Joanna Badacz.

- Logo Wysowianki pojawi się na strojach zawodników, karabinach oraz planujemy zorganizować obóz rekondycyjny w Uzdrowisku Wysowa SA w Biawenie - podczas którego czołówka polskiego biathlonu będzie korzystać z dobrodziejstw uzdrowiskowych takich jak zabiegi lecznicze oraz relaks w SPA, podkreśla Wacław Furmanek, prezes Uzdrowiska Wysowa S.A.

- Warto dodać, że Wysowianka wspiera wszystkie imprezy biegowe na terenie powiatu gorlickiego i nie tylko, od lat towarzyszy również Perłom Małopolski, prestiżowym zawodom biegowym w rejonie Parków Narodowych – podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Głównym celem programu jest promowanie i popularyzacja biathlonu, jednak ważnymi założeniami programu są także m.in. integracja rodzin poprzez stworzenie specjalnej kategorii, w której rywalizować mogą drużyny złożone z członków rodziny, eliminowanie wykluczeń społecznych dzięki możliwości bezpłatnego udziału w zawodach. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Wyniki

Kalendarz akcji "Biathlon dla Każdego 2024"

 • Żory 25.05.2024
 • Szaflary 1.06.2024
 • Juszczyn 2.06.2024
 • Kudowa-Zdrój 8.06.2024
 • Ludwikowice Kłodzkie 9.06.2024
 • Piechowice 1.09.2024
 • Mieroszów 14.09.2024
 • Lubin 15.09.2024
 • Lubichowo 21.09.2024
 • Sopot 22.09.2024
 • Wodzisław Śląski 29.09.2024

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce