Bieg bez granic w Raciborzu. Ambasador: „Niezwykle udana impreza”

 

Bieg bez granic w Raciborzu. Ambasador: „Niezwykle udana impreza”


Opublikowane w pt., 09/05/2014 - 12:47

W trzeciomajowe święto w Raciborzu już po raz siódmy zorganizowano „Bieg bez granic”. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie prawie 400 biegaczy i amatorów nordic walking, którzy podobnie jak przed rokiem mogli rywalizować na dwóch dystansach 3 i 10 km. Wśród nich podobnie jak w poprzednich latach Prezydent Miasta i Jego Zastępca, mieszkańcy Raciborza, biegacze z innych rejonów kraju, w tym moja skromna osoba, oraz Czech i Włoch.

Imprezę podsumowuje Marcin Mogilski, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

Niestety, wzorem lat ubiegłych pogoda sprawiła psikusa biegaczom i licznie zgromadzonym kibicom. Było zimno i padał deszcz. W takich warunkach na nieco zmienionej trasie wielu zawodników ustanowiło rekordy życiowe.

Zwycięzcami biegu na 3 km zostali Marcin Ciepłak z Rybnika oraz Anna Szyjka z Raciborza, wśród młodzieżowców na tym samym dystansie triumfowali Krzysztof Turski i Ilona Grygiel z Raciborza.

Natomiast w biegu głównym na dystansie 10 km zwyciężył Dawid Klaybor z Drzycimia, natomiast wśród pań nasza znakomita góralka Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza.

Na mecie sobotnich zawodów na każdego uczestnika czekał piękny, pamiątkowy medal a w hali Miejskiego Ośrodka Sportu, gdzie znajdowało się biuro zawodów, posiłek regeneracyjny. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody oraz piękne puchary. Czyli to wszystko, czego można by oczekiwać od biegowej imprezy.

Reasumując. Była to niezwykle udana impreza biegowa, która już na stałe wpisała się w kalendarz biegów na Śląsku. Za wzorowe przeprowadzenie zawodów wszystkim organizatorom należą się duże słowa uznania. Do zobaczenia za rok.

Marcin Mogilski, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

fot. Archiwum Marcina Mogilskiego, KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce