Bieg charytatywny studentów SGH. Dołącz i pomóż

 

Bieg charytatywny studentów SGH. Dołącz i pomóż


Opublikowane w pt., 21/03/2014 - 12:37

Biec, aby pomóc innym. To cel imprezy charytatywnej organizowanej przez studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Udział zawodach może wziąć udział każdy bez względu wykształcenie, biegową formę i doświadczenie. Tu liczy się tylko idea imprezy, czyli wyremontowanie Domu Dziecka nr 10 w Warszawie.

Bieg odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia. Do pokonania będzie trasa długości ok. 4,2 km prowadząca spod Klubu Studenckiego „Stodoła” aż do budynku SGH. Start zaplanowano na godz. 10:00.

– Pomysł biegu zrodził się cztery lata temu. Zawsze myśleliśmy, że fajnie jest biegać razem i dobrze byłoby w ramach tego jeszcze pomagać. Obserwowaliśmy, jak rośnie zainteresowanie bieganiem i zdrowym odżywianiem. Rok temu postanowiliśmy, że jesteśmy gotowi, by zorganizować taki bieg. Mamy odpowiednią wiedzę oraz ludzi – powiedziała nam Marta Łącka, przewodnicząca Samorządu Studentów SGH.

– Bardzo nam zależało, by to, co stworzymy, było namacalne. I zostanie z nami na lata. Ponieważ chcemy dać coś więcej niż zabawki czy książki, zdecydowaliśmy się wyremontować dom dziecka w Warszawie. Warszawie, w której mieście się nasza uczelnia – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Podkreśla, że w imprezie może wziąć udział każdy, niekoniecznie posiadający indeks uczelni wyższej. Gośćmi specjalnymi biegu mają być wykładowcy oraz sportowcy. Osobą łączącą światy studencki i sportowy jest znany warszawski biegacz Michał Bernardelii, który pojawi się na linii startu.

Mimo że trwają przygotowania do pierwszej edycji biegu, organizatorzy planują już jego kolejne edycje. – Chcielibyśmy z Biegu SGH zrobić bieg studencki, który co roku miałby konkretny cel. Chcemy, by organizowali go młodzi ludzie i pokazywali, że też jesteśmy w stanie zorganizować taką dużą inicjatywę. Mógłby tu startować każdy od 15. roku życia. Liczymy na dobrą zabawę. Nie liczy się bowiem wynik, ale uczestnictwo – podkreśla Marta Łącka.

Zapisy do Biegu prowadzone będą do 24 marca. Koszt pakietu startowego to 35 zł. Jak do tej pory chęć udziału w imprezie zgłosiło 500 osób. Limit uczestników wynosi 2000 osób. Każdy z uczestników, który ukończy bieg, otrzyma upominek-pamiątkę potwierdzającą udział w tej charytatywnej imprezie.

Strona imprezy:

http://www.biegsgh.pl/

Regulamin:

http://www.biegsgh.pl/bieg_sgh_regulamin.pdf

Zapisy:

http://biurozawodow.pl/events/info/bieg-sgh-2014

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce