Bieg dla Słonia także w Warszawie

 

Bieg dla Słonia także w Warszawie


Opublikowane w pon., 15/06/2015 - 08:57

26 czerwca pod pomnikiem górników w Parku Śląskim w Chorzowie już po raz trzeci spotkają się uczestnicy Biegu dla Słonia. Zrobią to, by uczcić pamięć Artura Hajzera himalaisty, którego zasługi dla polskiego himalaizmu są nie do przecenienia.

Pobiegną tak samo, jak w 2013 r., gdy miesiąc po tragicznej śmierci Artura Hajzera na Gaszerbrum I, staraniem dziennikarza Marcina Rudzkiego i ultramaratończyka Augusta Jakubika odbyła się pierwsza edycja biegu. Nie zmienił się też się również dystans. Jego 7-kilometrowy wymiar ma szczególne znaczenie. Siedem to liczba ośmiotysięczników na koncie Artura Hajzera. Jego ostatnia w życiu wyprawa zakończyła się 7.07.2013.

Bieg dla Słonia nie ma budżetu na promocję, nie rozdaje nagród, nie pobiera wpisowego i nie gwarantuje długiej listy świadczeń, a jednak już pierwsza edycja przyciągnęła na start ponad 1000 biegaczy i to tylko tych oficjalnych. Gdy skończyły się karty do rejestracji, biegaczy wcale nie ubywało. Ci, którzy mieli za daleko do Chorzowa, biegali w nieformalnych grupach lub solo w innych miastach. Nie wiadomo dokładnie, ilu ich było. Bieg nie oferuje również pomiaru czasu i rywalizacja nie ma w nim znaczenia.

W tym roku oprócz głównego biegu w Chorzowie, odbędzie się także Bieg dla Słonia w Warszawie. Start i meta tego wydarzenia będą zlokalizowane przy Kopie Cywila, a trasa wiedzie wzdłuż Potoku Służewieckiego.

Warszawski bieg poprowadzi osoba, która łączy w sobie pasję, bieganie i himalaizm. Jerzy Natkański jest znany ze swoich zimowych i nie tylko takich, wypraw w wysokie góry, ale nie wszyscy wiedzą, że kierownik udanych wypraw na Broad Peak to również zapalony biegacz, który regularnie bierze udział w maratonach i ultramaratonach. Ma też na swoim koncie rajdy przygodowe i triatlon.

Program warszawskiego Biegu dla Słonia:

Termin: 26 czerwca

  • 21:30 zbiórka
  • 22:00 start biegu
  • 23:00 zakończenie biegu

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce