Bieg Dobczycki: Upalny debiut na pięknej trasie [ZDJĘCIA]

 

Bieg Dobczycki: Upalny debiut na pięknej trasie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 20/07/2014 - 14:25

Dobczyce wchodzą na małopolską mapę biegów z przytupem - rozegrana na pięknej pętli dziesiątka spodobała się ponad 300 biegaczom, którzy w upalną sobotę podjęli się jej przebiegnięcia. Na trasie z widokiem na Zalew Dobczycki i ikonę miasta - Zamek Krolewski - najlepszą kobietą była Agnieszka Cader, zaś wśród mężczyzn - Adam Czerwiński. 

Za debiutanckim biegiem w Dobczycach stoi lokalny klub biegowy - Dobczycki Klub Biegacza. Grupa pasjonatów biegania licząca około 25 osób postanowiła sobie w momencie swego powstania - czyli przed rokiem - organizację biegu właśnie w tej niewielkiej, ale niezwykle urokliwej miejscowości w Małopolsce. Celu dopięli - I Bieg Dobczycki spotkał się z aplauzem biegaczy z niemal całej południowej Polski i aprobatą mieszkańców. 

Do startu zawodniczki i zawodnicy ruszali z okolic Regionalnego Centrum Oświatowo - Sportowego. Nowo oddany budynek z przestronną halą doskonale spełnił funkcje bazy zawodów. Start - co nietypowe - odbył się o godzinie 16:00, a to z tego względu, że był powiązany z inauguracją obchodów Dni Dobczyc. 

Następnie trasa przebiegała przez Rabę, by charakterystycznym ślimakiem wbiec na tamę Zalewu Dobczyckiego. - To najfajniejszy moment trasy. Przed nami były ruiny Zamku, zaś po prawej stronie tafla Zalewu. Pięknie - opowiadała pani Anna z Krakowa. Wtórowało jej wielu biegaczy - Trasa to bardzo mocny punkt tej imprezy, chociaż z pewnością nie jest ona stworzona do bicia życiówek na 10 kilometrów - dodaje Paweł z Niepołomic. 

Rzeczywiście, tuż po wybiegnięciu z tamy na biegaczy czekała... ściana płaczu, jak określiła to jedna ze startujących. Kilkusetmetrowy podbieg był bardzo ostry i w większości odsłonięty na mocne słońce. Wielu decydowało się tutaj na chwilowe przejście do marszu. Szczęśliwie organizatorzy - sami aktywnie biegający - tuż za podbiegiem ulokowali drugi punkt z wodą. Stąd już szybki zbieg do mety. 

Wśród mężczyzn pewnie zwyciężył Adam Czerwiński z czasem 32:56 przed Grzegorzem Opiałem (34:58) i Jackiem Rudzińskim (35:49). Wśród kobiet dominowała Agnieszka Cader (39:07) przed Pauliną Golec (40:02) i Elizą Pogan (43:01).

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

AB


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce