Bieg dookoła ZOO przybije do Gdańska. „Prawdziwe safari”

 

Bieg dookoła ZOO przybije do Gdańska. „Prawdziwe safari”


Opublikowane w pt., 07/03/2014 - 09:36

Bieg dookoła ZOO w Warszawie i Gdańsku

Warszawski Bieg dookoła ZOO, czyli impreza ciesząca się największym zainteresowaniem wśród biegaczy w zeszłym roku w Polsce, powiększa swoje terytoria. W maju będzie można też pobiec w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.

Do ostatniej 5. edycji imprezy, odbywającej się tradycyjnie w warszawskim ZOO, zapisy potrwały ledwie 13 minut. Tyle czasu potrzeba było, żeby wypełnić limit 1000 biegaczy. Chętnych do udziału było, zdaniem organizatorów, nawet siedem razem więcej, ale ze względu na pojemność trasy nie moli zwiększyć limitu uczestników. Postanowili więc zorganizować podobny bieg w innych miastach.

– Chcieliśmy wyjść z tym biegiem w inne lokalizacje, które mają ogrody zoologiczne. Wszystkie wyraziły zainteresowanie. Potrzebne było jeszcze wsparcie samorządu. Największą pomoc przy organizacji imprezy zaoferował Gdańsk. Dlatego tam organizujemy zawody – mówi Dariusz Pawelec, dyrektor Biegu dookoła ZOO. – Wierzymy, że sukces imprezy pozwoli nam przekonać inne samorządy i w przyszłości uda nam się zorganizować nasz bieg w kolejnych miastach – dodaje

Oba biegi odbędą się w miesięcznym odstępie od siebie. 26 kwietnia wystartuje bieg w Warszawie, a 24 maja w Gdańsku. W obu miastach do zdobycia będzie tama sama liczba pakietów startowych. – W Gdańsku, póki co, będzie mogło pobiec tysiąc biegaczy. Miasto chce się przekonać, jak ta impreza tam wyjdzie – wyjaśnia organizator.  

Jak będzie wyglądała rywalizacja w Gdańsku? – Tam jest inna specyfika trasy. Większy jest też sam ogród. Natomiast jego położenie powoduje, że będzie to bieganie bardziej terenowe, po duktach leśnych, prawdziwe safari – opisuje Dariusz Pawelec. Uzupełnia, że w obu miastach zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km.  

W tym roku warszawski Bieg dookoła ZOO miał problem ze znalezieniem swojego miejsca w kalendarzu. – Otrzymaliśmy zgodę na termin kwietniowy, ale w sobotę. W maju już jest większa liczba zwiedzających ZOO. Musieliśmy więc wybrać 26 kwietnia, bo 13 kwietnia organizujemy Łódź Maraton. Wybierając pierwszy termin obawialiśmy się silnej konkurencji ze strony Orlen Warsaw Maraton (miał się odbyć 27 kwietnia – red.), jednak zmienił datę z powodu Kanonizacji Jana Pawła II w termin łódzkiego maratonu – wskazuje organizator.  

Inną ciekawostką jest to, że bieg w Gdańsku wystartuje o godz. 8:45. – Musimy wbiec do ogrodu przed otwarciem bram dla zwiedzających. To są pewnego rodzaju kompromisy przy organizacji biegów – wyjaśnia Dariusz Pawelec.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na otwarcie zapisów do obu imprez, co ma nastąpić „wkrótce”. O ich uruchomieniu będziemy informować.

Organizator:

http://www.biegzoo.pl/

Regulamin biegu w Warszawie:

http://www.warszawa.biegzoo.pl/sites/default/files/images/Regulamin-zoo_...

Regulamin biegu w Gdańsku:

http://www.gdansk.biegzoo.pl/sites/default/files/images/Regulamin-zoo%20...

Opłaty startowe:

W Warszawie wpisowe będzie wynosić 89 zł, z czego 10 złotych organizator przekaże na rzecz Fundacji Panda.

W Gdańsku opłata wynosić będzie 69 zł, z czego 10 zł organizator przekaże na rzecz Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce