Bieg Górski w Jedlinie-Zdrój: Zmiany, zmiany...

 

Bieg Górski w Jedlinie-Zdrój: Zmiany, zmiany...


Opublikowane w wt., 04/03/2014 - 16:12

XII Bieg Szlakiem Uzdrowiskowym w Jedlinie-Zdrój ma szansę stać się jednym z największych odkryć tego sezonu w polskich biegach, nie tylko górskich. Wszystko przez zmiany, jakie zafundowali mu organizatorzy. I nie będzie to zwykły lifting.

Szczegóły zdradza Grzegorz Kalinowski z Klubu Biegacza przy TMMP - TeMMPo Wałbrzych, organizator imprezy.

– Przede wszystkim proponujemy całkiem nową trasę. Do tej pory biegaliśmy na dystansie ok. 10 km, w tym roku podwoimy emocje i pobiegniemy 23 km, stylem anglosaskim (góra – dół - red.). Impreza ciągle zachowuje górski charakter, z bardzo urozmaiconym profilem trasy i zróżnicowaną nawierzchnią. Będziemy biegać głównie po drogach bocznych, czyli mało asfaltu, dużo leśnych dróg i ścieżek

Mega atrakcją trasy będzie przebiegnięcie przez Tunel pod Małym Wołowcem, czyli najdłuższy, mierzący aż 1601 m tunel kolejowy w Polsce. Tunel ma dwie nawy, jedna wciąż czynna służy pociągom, a druga czeka na biegaczy. Będziemy biegać 181m pod szczytem góry, po ubitym i równym kamieniu (w tunelu nie ma już torów – red.), w całkowitej ciemności. Dystans przebiegniemy zaopatrzeni w latarki czołowe, które zresztą, jak planujemy, znajdą się w pakiecie startowym.

Inne atrakcje na trasie to: kamieniołomy ze starymi bunkrami, widok na Karkonosze i Śnieżkę, panorama Wałbrzycha i Jedliny-Zdroju, Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich (tu prowadzi większość trasy), Pałac Jedlinka z repliką samolotu „Czerwonego Barona” i deptak uzdrowiskowy, z pijalnią wód mineralnych i ujęciem wody „Charlotte”.

– Ze względu na zmianę trasy i dystansu, zmieniamy też nazwę imprezy na Górski Półmaraton Jedlina-Zdrój.

Spore, wręcz rewolucyjne zmiany wydatnie podsyciły apetyt biegaczy.

Tylko w ciągu pierwszego tygodnia zapisów otrzymaliśmy więcej zgłoszeń niż przez cały pierwszy miesiąc rejestracji w ubiegłym roku. Przygotowując się na rekordową frekwencję, zastanawiamy się jednocześnie nad wprowadzeniem limitu startujących. Bacznie przyglądamy się zapisom i wpłatom, te ostatnie spływają zresztą równie dynamicznie, jeśli będzie trzeba podejmiemy stosowną decyzję – wyjaśnia Grzegorz Kalinowski. Dodaje, że udział w imprezie zgłosili już nawet… Japończycy!    

Na zmiany pozytywnie zareagowali też partnerzy imprezy i media:

– Nasz bieg będzie miał szeroki zasięg medialny. Pracujemy nad umową z jednym ze sportowych dzienników i miesięcznikiem, szczegóły niebawem. Z kolei honorowy patronat nad biegiem objęli Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój i Prezydent Miasta Wałbrzycha. Wiemy też, że imprezą jest zainteresowany Starosta Powiatowy i Marszałek Województwa. Dzieje się! – cieszy się Grzegorz Kalinowski.

Zachęcając kolejnych biegaczy do startu organizator przypomina, że do połowy kwietnia obowiązuje promocyjna stawka na wpisowe. Z dodatkowej zniżki 10% skorzystać mogą ponadto posiadacze Karty Biegacza. Udział w konkursie na nowe hasło imprezy może wziąć z kolei każdy zainteresowany – zabawa potrwa do 10 marca, szczegóły w regulaminie konkursu (POBIERZ

Górski Półmaraton w Jedlinie-Zdrój odbędzie się 25 maja. Start o godz. 12:00 z kompleksu sportowo rekreacyjnego przy ul. Kłodzkiej. Impreza ponownie będzie jedną z eliminacji Ligi Festiwalu Biegowego, wyniki rywalizacji będzie można zapisać do klasyfikacji „Najlepszy góral”.

Strona zawodów:

www.biegajwjedlinie.pl  

Regulamin:

http://biegajwjedlinie.pl/regulamin.html

Trasa:

http://biegajwjedlinie.pl/trasy.html

Facebook:

www.facebook.com/TeMMPoWalbrzych   

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce