Bieg Himalaistów w Lądku Zdroju

 

Bieg Himalaistów w Lądku Zdroju


Opublikowane w śr., 10/09/2014 - 14:36

Już za tydzień w Lądku Zdroju rozpocznie się 19. Przegląd Filmów Górskich. Wśród wielu atrakcji odbędzie się również 3. edycja Lądek Trail, biegu na dystansie 15km, który w tym roku przyjmie nazwę Biegu Himalaistów. Uczestnicy imprezy mają do wyboru pełny dystans lub tylko jedną, 7,5km pętlę w okolicach masywu Trojaka. W jednym i drugim przypadku czeka ich trasa pełna kamieni i zakrętów. Po prostu typowa, techniczna, górska trasa biegowa. Suma jej przewyższeń wynosi 400m w dół i górę.

To niewiele dla himalaistów, którzy w tym roku zdecydowali się tu wystartować. Wśród nich będą uczestnicy niedawnych wypraw na Broad Peak i K2. Swój udział potwierdzili m.in. Jerzy Nakłański, kierownik wyprawy Broad Peak i Middle Broad Peak, Kacper Tekieli, który wbiegł na Elbrusa, Maciej Stańczak, najmłodszy polski zdobywca Śnieżnej Pantery. W 2011r. po odmrożeniach, jakich nabawił się na Makalu, nie było pewne, czy jeszcze kiedyś wróci w góry. Wrócił jednak do swojej pasji i był uczestnikiem wyprawy na Broad Peak. Na starcie stanie prawdopodobnie również Adam Bielecki, natomiast Marcin Kaczkan, który przewodniczył wyprawie na K2 przekaże swój czekan temu, kto wygra bieg.

Jeśli więc chcecie się zmierzyć z himalaistami na trasie biegowej, to zapisy nadal trwają. Wpisowe do 15.09 wynosi 40zł, natomiast wpłacane po tym terminie będzie o 10zł wyższe. Z uczestnikami obydwu wypraw, będzie się można spotkać tego samego dnia po południu podczas ich prezentacji.

Szczegółowy program wszystkich pokazów festiwalu

Informacje o biegu

IB

fot. www.festiwalgorski.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce