Bieg i Marsz Przebudzonych: Już można się zapisywać

 

Bieg i Marsz Przebudzonych: Już można się zapisywać


Opublikowane w wt., 11/03/2014 - 10:49

Fundacja Ewy Błaszczyk A kogo? prowadzi klinikę Budzik

Znamy już wszystkie szczegóły organizacyjne biegu, z którego całkowity dochód trafi do Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”, prowadzącej w Warszawie klinikę „Budzik”. Ruszyła też rejestracja do imprezy.

Bieg i Marsz Przebudzonych odbędzie się 31 sierpnia w Gliwicach, na terenie Parku Handlowego Arena. Do wyboru uczestników będą dwie konkurencje – bieg na 15 km oraz marsz nordic walking na 10 km. Obie zostaną rozegrane na tej samej trasie, podzielonej na 2670-metrowe okrążenia.

– Trasa łatwa, uliczna, ze skromną sumą przewyższeń – opisuje Mirosław Żochowski, inicjator i organizator charytatywnej imprezy, a także dorocznego Biegu Tureta. Podkreśla, że nie będzie limitu czasowego trasy, a każdy z uczestników będzie mógł pokonać dowolną liczbę okrążeń.

Do udziału w imprezie organizator zaprasza wszystkich chętnych biegaczy, drużyny firmowe, ale też kibiców. – Każdy, kto będzie chciał poprzeć naszą inicjatywę będzie mógł dokonać wpłaty na konto Fundacji, za co otrzyma specjalny certyfikat z podziękowaniem – wskazuje Mirosław Żochowski.

Wpisowe do zawodów nie jest niskie – 70 zł od osoby, ale istotne w tym jest to, że pieniądze biegaczy trafią bezpośrednio na konto Fundacji Ewy Błaszczyk i kliniki „Budzik”. Zapisy potrwają do 22 sierpnia. Przeprowadzona zostanie też licytacja numerów „1” w rywalizacji zespołowej i indywidualnej, kwoty wywoławcze to odpowiednio 700 i 140 zł.

– Koszt samej imprezy, w tym obsługę medyczną i techniczną, sfinansują sponsorzy i partnerzy przedsięwzięcia – informuje organizator. 

Według planów Mirosława Żochowskiego i samej Fundacji Ewy Błaszczyk, która z radością przyjęła propozycję zorganizowana charytatywnej imprezy na rzecz kliniki Budzik, Bieg i Marsz Przebudzonych ma zainicjować cykl pn. „4 kwadranse dla Budzika”.

– Chcemy, by nasza impreza odbywała się w cyklu kwartalnym, bo potrzeby kliniki Budzik są ogromne, a sam ośrodek wymaga zapewnienia stałego finansowania. Liczymy, że biegacze aktywnie włączą się w pomoc temu ośrodkowi, bo efekty jej działalności są znakomite – przekonuje Mirosław Żochowski, przypominając ostatnie sukcesy ośrodka, który przywrócił do życia już 7 osób. Dodaje, że w czerwcu, wraz z żoną Lilianą, przejdzie dystans maratonu klasycznego pod kliniką „Budzik”.

Strona imprezy:

http://www.biegprzebudzonych.pl

Regulamin i zapisy:

http://www.biegprzebudzonych.pl/index.php/regulamin

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce