Bieg i Marsz Wulkany 24: Małe wzniesienia, duże wyzwanie. Do czwartku niższe wpisowe

 

Bieg i Marsz Wulkany 24: Małe wzniesienia, duże wyzwanie. Do czwartku niższe wpisowe


Opublikowane w śr., 14/05/2014 - 14:22

Diabazy, porfiry, melafiry, bazanity to nazwy skał magmowych, których nie brakuje na Szlaku Wygasłych Wulkanów. Przyjeżdżają tu turyści, zbieracze minerałów, którzy przekopują ścieżki w poszukiwaniu agatów i przesiewają piasek z rzek, w nadziei na odnalezienie złota. Ciekawe ukształtowanie terenu i wzniesienia Pogórza Kaczawskiego sprawiają, że nie brakuje tu też propozycji dla biegaczy.

Już w najbliższy weekend zostanie tu rozegrana czwarta edycja biegu i nordic walking Wulkany 24. Jej uczestnicy mają do wyboru bieg 50-kilometrowy, który muszą ukończyć w limicie 12 godzin, lub 100-kilometrowy z limitem 24 godzin. Takie limity pozwalają też wziąć udział w imprezie zaprawionym w marszach piechurom.

Zanim jednak zawodnicy dotrą do mety, po drodze muszą zaliczyć we właściwej kolejności, samoobsługowe punkty kontrolne oznaczone lampionami. Regulamin wymaga od zabrania ze sobą kompasu, jednak trasa została tak szczegółowo opisana przez organizatora, że właściwie nie ma możliwości jej zgubienia, a przed biegiem dostępne będą także mapy.

– Długość trasy sama w sobie jest wyzwaniem. Dodatkową trudnością są przewyższenia. One nie są specjalnie wysokie, bo to nie są góry, a pogórze. Najwyższe wzniesienie to Czartowska Skała – 465m n.p.m. Zawodnicy jednak często podkreślają, że nie należy ich lekceważyć. Pagórki wyglądają niepozornie, ale potrafią dać się we znaki – tłumaczy Paulina Ruta z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, organizatorka imprezy.

Każdy Zawodnik, w ramach pakietu startowego, na mecie, otrzyma ceramiczny, ręcznie malowany kubek z bolesławieckiej ManufakturyFinaliści Wulkanów 24 nie otrzymują medali, te czekają tylko na zwycięzców. Natomiast wszyscy uczestnicy mogą liczyć na ręcznie malowane, ceramiczne kubki z Bolesławca, ognisko z kiełbaskami i dobrą zabawę. Zwycięzca biegu 100-kilometrowego otrzyma trzydniowy pobyt w Pałacu Krotoszyce. Najszybszy zawodnik 50-kilometrowej trasy opuści Szlak Wygasłych Wulkanów z Garminem Forerunner 10.

Zapisy jeszcze trwają, ale tylko do jutra, tj. 15 maja wpisowe wynosi 50 zł. W dniu zawodów opłata startowa wzrasta do 75 zł.

Strona zawodów

Zapisy

IB

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce