Bieg III Wież z półtysięczną frekwencją. Cisza przed „petardą” ? [ZDJĘCIA]

 

Bieg III Wież z półtysięczną frekwencją. Cisza przed „petardą” ? [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 02/07/2019 - 13:27

Choć w Prusicach wszyscy myślami są już przy jubileuszowym, dziesiątym Biegu Trzech Wież, to zgodnie z chronologią, wcześniej musiała nastąpić odsłona numer dziewięć. Frekwencja dopisała i pogoda też.

Na 10-kilometrową, atestowaną trasę wybiegło blisko 480 osób. Żwawym krokiem zwiedzano trzy zabytkowe wieże: ratuszową i dwie kościelne – z których słynie to kameralne miasteczko. Start i meta znajdował się na okazałym rynku.

Chociaż prognozowano upały, to pogoda nie okazała się tak straszna jak ją malowano. Organizatorzy przygotowali się jednak na ekstremalne warunki ustawiając dodatkowe punty z wodą.

– Wakacyjne warunki zachęcały bardziej do wyjazdu nad morze, co ostatecznie zaważyło na liczbie uczestników. Mieliśmy rekordowe zgłoszenia, ale pojawiło się mniej biegaczy. Jednak i tak jesteśmy zadowoleni z tej frekwencji – ocenia Przemysław Burchacki, koordynator imprezy.

– Uważam, tak pogoda była dla nas łaskawa, bo jeszcze o 10 było ciepło, ale nie upalnie. Można było biec. Byliśmy dobrze zabezpieczeni, bo na 5. kilometrowej rundzie ustawiliśmy trzy punty z wodą i dwie kurtyny wodne. Mieliśmy tylko jedną interwencję ratowników, na szczęście nie była to groźna sytuacja – informuje organizator.

Za rok odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy. Wszystko zaczęło się w 2011 roku od nieco ponad 120 uczestników. Pomysłodawcą wydarzenia był burmistrz Igor Bandrowicz. Z okazji okrągłej rocznicy szykowane są niespodzianki.

– Plany na jubileusz są, jednak nie chciałbym jeszcze nic zdradzać. Powiem tylko, że mamy „petardę” do zaoferowania. Uczestnicy powinni być zadowoleni. Szybko ten czas minął, jakby ktoś pstryknął palcami. Jako jedna z czterech osób mam ukończone wszystkie edycje imprezy – dodał z dumą nasz rozmówca, który w weekend uzyskał czas 48:47.

Zwycięzcą 9. Biegu III Wież został zawodnik LKB Rudnik Piotr Jaśtal. z wynikiem 33:58, wyprzedzając Tomasza Kozłowskiego (34:22) i Leszka Kononowicza (34:33). Wśród pań najlepsza okazała się być Anna Zajączkowska, która pokonała trasę w 39:26. Za jej plecami finiszowały Karina Minorczyk (40:03) i Anna Gołębiewska (42:22). Pełne wyniki: TUTAJ.

Bieg III Wież zaliczany był do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji Najlepszy Biegacz 5-10-15. Finał zmagań odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju. Impreza odbędzie się w dniach 6-9 września.

RZ

fot. Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce