Bieg Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu „Nie jest trudny”

 

Bieg Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu „Nie jest trudny”


Opublikowane w pt., 13/06/2014 - 09:20

Dystans 10 km będą mieli do pokonania w niedzielę 15 czerwca uczestnicy Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu. Impreza organizowana jest po raz czwarty a jej nazwa nawiązuje do herbu miasta składającego się z głów kozłów. Historyczna będzie też trasa, która została poprowadzona przez urokliwą kozielską starówkę.

– Trasa biegu głównego to trzy pętle po 3333 metry. – mówi Agata Majka z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Prowadzi ulicami miasta, głównie starej części oraz szutrowymi alejkami parkowymi. Nie jest trudna – Start i metę jednocześnie ulokowano na Rynku.

Bieg główny ruszy w samo południe. Wcześniej, o 11:10 na tej samej trasie mogą się zmierzyć miłośnicy nordic walking. Pokonają ją jednak tylko raz. O 9:15 przewidziano biegi dzieci i młodzieży. – Dla dzieci mamy też przygotowany namiot multimedialny na Rynku – mówi Agata Majka. – Będą mogły spróbować swoich sił w grach na konsolach. Dla zawodników będzie namiot masażu z darmowym masażem. Poza tym punkt pomiaru tkanki tłuszczowej oraz bezpłatne badania wzroku.

Każdy zawodnik, który ukończy bieg lub marsz otrzyma koszulkę. Uczestnicy biegu głównego dodatkowo mogą liczyć na pamiątkowy medal. Dla najlepszych przewidziano puchary i nagrody pieniężne oraz puchary dla najszybszych w kategoriach wiekowych. W nordic walking przeprowadzona zostanie tylko klasyfikacja open.

Start można zgłosić w biurze zawodów w dniu imprezy. Dla biegu opłata wynosi 40 zł, dla marszu 10 zł.

Regulamin

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce