Bieg ku Słońcu w Dźwirzynie: „Widownia za darmo”

 

Bieg ku Słońcu w Dźwirzynie: „Widownia za darmo”


Opublikowane w pon., 21/07/2014 - 12:42

O podróżach w stronę słońca powstają filmy, piosenki oraz książki. Sport nie mógł zostać w tyle, dlatego też w Dźwirzynie (gmina Kołobrzeg) zorganizowany zostanie „Bieg ku Słońcu”. W najbliższą sobotę odbędzie się on już po raz dziewiętnasty.

Impreza nie jest może tak duża jak najbardziej znany z plażowych biegów – Bieg po Plaży w Jarosławcu, ale i tak organizatorzy są zadowoleni. W zeszłym roku wystartowało tu 228 biegaczy, co stanowiło rekord frekwencji imprezy. Jest szansa, że tym razem w Biegu ku Słońcu weźmie jeszcze większa liczba zawodników.

Drogą elektroniczną zarejestrowało się 198 osób. Z ubiegłego roku mamy doświadczenie, że osoby rejestrują się dla samego faktu. Jednak biorąc pod uwagę, że zapisy trwają i rejestrować się będzie można także w dniu zawodów liczymy, że wystartuje ok. 300 biegaczy. Tyle mamy przygotowanych koszulek i medali okolicznościowych Jacek Domański dyrektor biegu. Widać, że bieganie staje się popularne. Rano po plaży biega dużo osób. Można w ten sposób zrelaksować się przed całym dniem zauważa z radością nasz rozmówca.

Impreza zyskała dużą popularność. Oprócz biegaczy z okolicznych miejscowości oraz pobliskich klubów startują tu także biegacze z Kenii oraz Ukrainy.

Staruje tu wielu biegaczy z Koszalina, Kołobrzegu, Gryfic oraz miejscowości w promieniu 40 km. Jednak są też osoby z terenu całego kraju. Część akurat przebywa na urlopie i przy okazji startuje a część specjalnie tak układa odpoczynek, żeby u nas wystartować. Mamy zapytania już pod koniec roku, kiedy planujemy imprezę. Jest to bardzo miłe. Oczywiście są osoby, które przyjeżdżają tylko na jeden dzień. W tym roku mamy także wiele nowych nazwisk, z którymi wcześniej się nie spotkałem w biegach informuje Jacek Domański.

Trasa sobotniego biegu nie zmienia się. Uczestnicy wciąż mają do pokonania 10 km, z czego 4 km prowadzi po plaży, a 6 km po drodze asfaltowej. Trasa oznakowana będzie specjalnymi stojakami od 5. kilometra aż do mety. Wcześniej wypisywaliśmy na trasie informacje i bywały one zamazywane wyjaśnia organizator.

Nowości biegaczy spotkają za to na koszulkach. Zawsze staramy się ulepszać nasz bieg. W tym roku wprowadzamy numery startowe nadrukowane na koszulki startowe. Rok temu był problem, że numery się odpinały. Teraz tego kłopotu już nie będzie.

Bieg odbędzie się w sobotę 26 lipca. Biuro zawodów znajdować się będzie w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Hanki Sawickiej. Czynne będzie w godz. 9:00 – 10:00.

Start znajdować się będzie na wysokości campingu Biała Mewa (na miejsce zawodników dowiozą autokary). Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00.

Myślę, że plażowicze czy turyści chętnie kibicują biegaczom. Najtrudniejszy jest moment startu, bo tłum jest spory. Później grupa rozciąga się wzdłuż linii brzegowej gdzie biegnie się najłatwiej. Zwykle plażowicze nie maja pretensji z powodu tego zamieszania. Jest to ciekawe przeżycie biec wśród tylu tysięcy turystów. To jakby się się miało widownię za darmo dodaje Jacek Domański.

Rok temu bieg zwyciężył Kenijczyk Launen Kwalia z wynikiem 31 minut i 53 sekundy. Wśród pań najlepsza była jego rodaczka Nguria Regina osiągając równo 39 minut.

Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane są do 24 lipca. Opłata startowa to 20 zł.

Organizator

Regulamin

Zapisy

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce