Bieg Lwa z mistrzami Polski na czele!

 

Bieg Lwa z mistrzami Polski na czele!


Opublikowane w śr., 14/05/2014 - 09:01

Już 18 maja podpoznańskie Tarnowo Podgórne zamieni się w wielką biegową arenę. Za sprawą Biegu Lwa ta mała miejscowość będzie gościć blisko 2000 biegaczy!

Wystartują na dystansach: półmaratońskim i 7 km oraz w biegach dla dzieci i młodzieży. Na trasie wypatrujcie zawodników z polskiej czołówki, z aktualnymi mistrzami Polski na 21 km 97,5 m Olgą Ochal i Marcinem Błazińskim na czele!

Dwa dystanse, płaska trasa, bogate pakiety startowe, mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, a do tego świetna atmosfera to podstawowe wyróżniki imprezy. Dodatkowo w każdej z dotychczas rozegranych edycji (w tym roku biegamy w Tarnowie po raz trzeci) aż roi się od zawodników z elity. Dzięki temu każdy z biegaczy ma okazję wystartować w gronie najlepszych.

Tym razem poza wspomnianymi Olgą Ochal (rekord życiowy 1:12:47) i Marcinem Błazińskim (1:04:21), w Tarnowie Podgórnym zobaczymy także m.in. Artura Kozłowskiego, trzykrotnego mistrza Polski na dystansach 5, 10 km i w półmaratonie (1:03:36), Pawła Ochala, mistrza Polski w maratonie z 2007 roku oraz wicemistrza w półmaratonie z ubiegłego roku (1:04:21) oraz Ewę Kucharską, medalistkę MP w maratonie 2012 roku (PB 1:16:39).

Wśród biegaczy zobaczycie także rapera Mezo. Ciekawostką będzie rywalizacja prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego i wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusza Czajki.

Co ważne, Bieg Lwa ze względu na ograniczenia techniczne jest biegiem z wyznaczonym limitem uczestników, a to oznacza, że zawodnicy biegają w komfortowych warunkach. Tegoroczny limit w półmaratonie to 1111 osób, a w Pogoni za Lwem na dystansie 7 km – 333 osoby.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych dla nich zaplanowane są Biegi Lwiątek na stadionie lekkoatletycznym, gdzie zlokalizowana będzie również meta półmaratonu i Pogoni za Lwem. Będą także sztafety młodzieżowe. Wszyscy startujący zarówno dorośli, jak i dzieci otrzymają piękne pamiątkowe medale.

Bieg Lwa to nie tylko sportowe emocje. Po zakończeniu biegów zagra zespół reggae – Raggafaya! Z kolei od rana działać będzie EXPO Poziom Wyżej, a w nim strefa sportowa i rekreacyjna, kreatywna, edukacyjna, gastronomiczna i zdrowia.

Start biegu głównego oraz sztafet szkolnych zaplanowany jest na godzinę 14:00. Od godz. 9:00 działać będzie biuro zawodów. Najmłodsi pobiegną o 11:00.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie biegu www.bieglwa.pl oraz profilu na facebooku – www.facebook.com/bieglwa.pl. Do zobaczenia!

Organizatorzy Biegu Lwa

fot. Jarosław Janicki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce