Bieg Memoriałowy im. Jacka Kuronia - dopisała frekwencja [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 15/06/2019 - 10:54

W piątek 14 czerwca w Kazimierzu Górniczym, jednej z dzielnic Sosnowca, odbył się pierwszy Bieg Memoriałowy im Jacka Kuronia. Dystans 5 km.

Trasa biegu miała charakter przełajowy i wiodła po parkowych i leśnych ścieżkach wzdłuż malowniczo położonych zbiorników wodnych Okrągły, Leśny i Smug. Start i meta zlokalizowane były przy wjeździe do parku im. Jacka Kuronia.

Pomimo środka tygodnia i wysokiej temperatury, na starcie stanęło ponad 130 osób, co można uznać za bardzo wysoką frekwencję. Po koszulkach i barwach grup biegowych, można było stwierdzić, że pojawili się tutaj biegacze z całego województwa śląskiego, co pewnie dla organizatorów było miłym zaskoczeniem.

Bieg miał charakter biegu towarzyskiego, jednak nie zabrakło w nim nuty sportowej rywalizacji. Dla trzech najlepszych zawodników w kategorii open przewidziano pamiątkowe puchary, które otrzymali również najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik biegu.

Po dekoracji zwycięzców, organizatorzy wśród uczestników rozlosowali dodatkowe nagrody.

Imprezę zwieńczyło integracyjne ognisko.

Organizatorami imprezy były Rada Dzielnicy, Komisariat V Policji, MDK Kazimierz, Szkoła Podstawowa nr 32 im. Leona Kruczkowskiego w Sosnowcu, MOSIR i UM w Sosnowcu, a patronatem objęli go Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Bochenek.

Wielkie podziękowania od zawodników i organizatorów należą się wolontariuszom, którzy zabezpieczając trasę musieli dodatkowo zmagać się z atakami komarów, które tak jak biegacze okazały się bardzo aktywne.

Z uwagi na charakter biegu i przemiłą atmosferę, mamy nadzieję, że Memoriał na stałe wpiszę się w kalendarz imprez dzielnicy Kazimierz Górniczy i będzie cieszył się dużą popularnością.

Dariusz Cupiał, Ambasador Festiwalu Biegów 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce