Bieg na Monte Cassino, wkrótce szczegóły wyjazdu

 

Bieg na Monte Cassino, wkrótce szczegóły wyjazdu


Opublikowane w śr., 22/01/2014 - 09:47

Już tylko cztery miesiące dzielą nas od Biegu na Monte Cassino, który odbędzie się 17 maja 2014 r. w 70. rocznicę walki, jaką stoczyła na tym wzgórzu armia generała Andersa. Była to bitwa zwycięska dla wojsk alianckich, ale uznawana za jedną z najbardziej krwawych. Zginęło tam 1052 polskich żołnierzy.

To właśnie dla nich uczestnicy biegu pokonają 10-kilometrową trasę na wzgórze. Oprócz nich w biegu wezmą udział Włosi, a do Cassino przyjadą także rodziny poległych. Dwa dni wcześniej pojawią się tu kolarze kończący Giro d’Italia. Odbędą się także inne imprezy biegowe i oficjalne uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym. Na te kilka majowych dni do 32-tysięcznego miasta, przyjedzie kilka tysięcy ludzi.

Dla biegaczy może to oznaczać kłopot ze znalezieniem noclegu. Zwłaszcza, że Włosi podnoszą ceny usług turystycznych na ten czas. Organizator finalizuje właśnie rozmowy z biurem podróży i obiecuje, że najpóźniej 1 lutego na stronie biegu, pojawią się wszystkie informacje o możliwości zorganizowanego wyjazdu. Jednak już teraz dużo osób poszukuje pokoju na własną rękę.

- Staramy się pomagać wszystkim zainteresowanym. Niektórzy organizują się w większe grupy i dojeżdżają samodzielnie, a my staramy się znaleźć dla nich nocleg. Obserwujemy, że robi się coraz trudniej, dlatego właśnie podjęliśmy rozmowy z biurem podróży - mówi Romuald Krupanek z biura organizacyjnego Biegu na Monte na Cassino.

Na rynku pojawiły się także oferty biur podróży niezwiązanych z organizatorem, które pomagają dojechać i zorganizować pobyt w Cassino. Organizator doradza ostrożność i wybór sprawdzonego biura z koncesją.

Oficjalne informacje o możliwościach zorganizowanego wyjazdu, pojawią się na stronie http://www.biegmontecassino.pl/, za ok. dwa tygodnie.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce