Bieg Na Szczyt Rondo 1 – dodatkowe zapisy od wtorku

 

Bieg Na Szczyt Rondo 1 – dodatkowe zapisy od wtorku


Opublikowane w pon., 23/02/2015 - 13:16

Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od piątej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Jutro (wtorek, 24 lutego) uruchomiona zostanie druga tura rejestracji do startu w zawodach, a na liście startowej pojawiły się już pierwsze nazwiska sportowców z czołówki Towerrunning World Cup.

Pierwsza tura zapisów do tegorocznego biegu zakończyła się po zaledwie 30 minutach z powodu wyczerpania się limitu 500 zgłoszeń. W międzyczasie, organizatorzy przyjęli dodatkowe 100 zgłoszeń do Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Bieganiu po Schodach. We wtorek, 24 lutego o godz. 12:00, na stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl zwolniona zostanie pewna pula pakietów startowych i każdy będzie miał jeszcze szansę zgłosić swój udział w biegu.

Równolegle, start w zawodach potwierdzają pierwsi sportowcy z czołówki Pucharu Świata w bieganiu po schodach – Towerrunning World Cup. Na liście startowej znajdują się już:

  • Piotr Łobodziński (4Flex Sport Team, Polska, na zdjęciu) – mistrz Europy i dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata;
  • Tomas Celko (Słowacja) – wicelider Towerrunning World Cup;
  • Christian Riedl (Niemcy) – trzeci w światowym rankingu, rekordzista świata w biegu 24h po schodach;
  • Lenka Svabikova (Czechy) – wicemistrzyni Europy i wiceliderka Pucharu Świata;
  • Manuela Hartl (Niemcy) – mistrzyni Niemiec, piąta zawodniczka klasyfikacji Towerrunning World Cup;
  • Cristina Bonacina (Włochy) – była liderka światowego rankingu, obecnie na miejscu szóstym;
  • Dominika Wiśniewska-Ulfik (4Flex Sport Team, Polska) – obecnie dziewiąta w Pucharze Świata.

– Cieszymy się, że ponownie zawitają do nas najlepsi. W najbliższych dniach swój przyjazd do Warszawy powinni potwierdzić kolejni zawodnicy z zagranicy. To ich rywalizacja buduje od pięciu lat prestiż Biegu Na Szczyt Rondo 1 i mamy nadzieję, że w tym roku ponownie dostarczą nam wielu emocji – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy imprezy.

V Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie odbędzie się 14 marca 2015r. Wyścig ma rangę Grand Prix of Poland, przyznaną przez Towerrunning World Association. Oznacza to, że stołeczny bieg jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Impreza ma ponadto wymiar charytatywny – cały przychód z opłat startowych przekazywany jest bowiem na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. 

Bieg na Szczyt Rondo 1 odbędzie się 14 marca. Szczegóły imprezy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras. / red.

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce