Bieg na Szczyt Rondo 1: Tylko 550 pakietów

 

Bieg na Szczyt Rondo 1: Tylko 550 pakietów


Opublikowane w czw., 05/02/2015 - 13:53

We wtorek 10 lutego, w samo południe ruszą zapisy na piątą, jubileuszową edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1. To największe i najbardziej prestiżowe zawody w tzw. towerrunningu w Polsce. Wyścig po schodach na 37. piętro stołecznego biurowca po raz drugi będzie miał rangę Towerrunning Grand Prix of Poland.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 (na zdjęciu) od kilku lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem polskich biegaczy. Trzeba mieć dużo szczęścia i refleksu, by zdążyć się zapisać, bo rejestracja kończy się w mgnieniu oka. – Będziemy mieć 500 miejsc – mówi odpowiedzialny za bieg Piotr Jakóbik ze Sport Evolution. – Cena pakietu startowego to 40 zł – dodaje

O zawodach w Warszawie z uznaniem mówią też czołowi zawodnicy Pucharu Świata w biegach po schodach. Czy w zawodach wystartuje nasz Mistrz Europy Piotr Łobodziński? Wszystko wskazuje na to, że tak, choć organizatorzy unikają jednoznacznej odpowiedzi.

Dzięki wysokiemu poziomowi sportowemu i organizacyjnemu, imprezie przyznano w tym roku po raz drugi rangę wyścigu Grand Prix. To oznacza, że do zdobycia będzie więcej punktów rankingowych Towerrunning World Cup, a Rondo 1 ponownie dołącza do prestiżowego grona budynków goszczących najważniejsze biegi po schodach na świecie.

Poza imprezą w Warszawie, zawody najwyższej rangi odbędą się w tym roku również np. w Taipei 101, Costanera Center w Chile, chińskiej Canton Tower oraz Torre Colpatria w kolumbijskiej Bogocie. Oczy całego świata zwrócone będą też w stronę słynnego „The Torch” w Doha, gdzie rozegrane zostaną pierwsze w historii mistrzostwa świata w towerrunningu.

Zawody nieco niższej rangi (Premium Race) gościć będą takie powszechnie znane budynku, jak chociażby Empire State Building w Nowym Jorku, Willis Tower w Chicago czy Eureka Tower w Melbourne.

Poza rywalizacją sportową, Bieg Na Szczyt Rondo 1 to także wydarzenie charytatywne. Cały przychód z opłat startowych zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W ubiegłym roku zebrano w ten sposób 23 500 złotych.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach: całkowita wysokość budynku: 192 m, liczba pięter do pokonania: 38, przewyższenie: 142 m, liczba schodów do pokonania: 836, liczba schodów na jednym półpiętrze: 11, liczba nawrotów: 76.

5. Bieg na Szczyt Rondo 1 odbędzie się 14 marca. Więcej w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL / mat. pras. / inf. włas.

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce