Bieg o Puchar Radia RMF FM: Górski akcent Krakowskich Spotkań Biegowych [ZDJĘCIA]

 

Bieg o Puchar Radia RMF FM: Górski akcent Krakowskich Spotkań Biegowych [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 18/05/2014 - 12:58

Niespełna 3,6 kilometrowy dystans z Błoń na Kopiec Kościuszki i z powrotem, tradycyjnie już, był epilogiem biegowych zmagań spod znaku RMF FM. Żółta fala biegaczy tym razem wybiegała z obszaru Błoń celem zdobycia górującego nad miastem Kopca. Padający deszcz znacząco podniósł trudność trasy.

Bieg o Puchar Radia RMF FM to zdecydowanie najtrudniejszy akcent trzech biegów organizowanych przez stację. Trasa, po początkowym płaskim fragmencie, raptownie skręca na wąską, wybrukowaną i bardzo stromą uliczkę prowadzącą w okolice Kopca. - To był bardzo trudny moment. Ślisko, bruk dziurawy i wymagający – opowiadał nam Marcin, krakowianin, który pierwszy raz mierzył się z taką trasą. Przewyższenie wynosiło około 110 metrów, które pokonywało sił w zasadzie na dystansie ok. 1,3 km.

Po zdobyciu okolic Kopca następowało brawurowe i szaleńcze zbiegnięcie w dół jeszcze węższą uliczkę. - Puścić nogi i lecieć. Innej opcji nie widzę - komentował Tomasz, krakowianin na moment przed startem. Prosto brzmi, ale trudniej wykonać. Szereg wymagających i ostrych zakrętów, niepewna i mokra nawierzchnia, w końcu spore zmęczenie po bardzo mocnym podbiegu robiły swoje. Część zawodników wyrzucało nieco poza ulicę na ostatnim, prawym zakręcie, ale obyło się bez kontuzji czy wypadków.

Na mecie biegu jako pierwszy zameldował się Artur Kozłowski z Sieradza. Wygrał, biorąc pod uwagę dystans - pewnie, bo z ponad dwudziestosekundową przewagą nad Dmytro Didovydiukiem i Dawidem Kubiecem. Wśród kobiet, po ostrej walce, zwyciężyła Wioletta Frankiewicz z AZS AWF Kraków przed Lilią Fiskovicz i Edyta Lewandowską. Pełne wyniki biegu znajdziecie w naszym KALEDARZU IMPREZ.

AB  

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce