Bieg po oddech – na ligowo po endorfiny i dla idei

 

Bieg po oddech – na ligowo po endorfiny i dla idei


Opublikowane w czw., 05/05/2016 - 15:11

Kilka dni przed 7. PZU Festiwalem Biegowym, bo 4 września w Zakopanem odbędzie się jeden z ostatnich rund Ligi Festiwalu Biegowego. Jego uczestnicy przebiegną 5 km, po to by promować wiedzę o mukowiscydozie. Ta ciężka, nieuleczalna i genetyczna choroba może być mniej dokuczliwa dzięki wsparciu zdrowych osób.

- Wiedza i fundusze pozwalają na przeliczalne, wymierne lata życia chorych. Pomagając w finansowaniu leczenia, zasilając np. wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego można realnie wydłużyć życie chorych - mówi Małgorzata Krynke z Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, które organizuje bieg.

Organizatorzy oprócz celu edukacyjnego chcieliby także pobić rekord frekwencji.

- Liczymy na wyczerpanie limitu miejsc. Przewidzieliśmy możliwość udziału w biegu dla 900 zawodników i mamy szczerą nadzieję, że nam się to uda. A jeśli się uda, sukces będzie podwójny. W dotychczas największym wydarzeniu biegowym w mieście wzięło udział nieco ponad 400 uczestników. Może więc pobijemy rekord frekwencji, chociaż nie jest to najważniejsze - dodaje nasza rozmówczyni, która wierzy w biegaczy i ich chęć pomagania.

- Biegacze chętnie biegają po coś. Oczywiście biegają po to, by wydzieliły im się endorfiny, ale równie często dedykują swój bieg jakiejś idei. Chcielibyśmy, żeby tym razem swój wysiłek zadedykowali chorym na mukowiscydozę, by powalczyć o ich dłuższe życie.

W biegu mogą wziąć udział również osoby chore na mukowiscydozę, a na stronie imprezy znajduje się instrukcja, jak się przygotować do startu biorąc pod uwagę ograniczenia choroby. Wysiłek fizyczny, a zwłaszcza bieganie może stanowić formę rehabilitacji.

Zapisy niedawno ruszyły i są dostępne na stronie imprezy. Wpisowe wynosi 49 zł. Każdy uczestnik może liczyć na koszulkę techniczną i medal. Bieg zalicza się do Ligi Festiwalu Biegowego (kat. „Bajlepszy biegacz 5-10-15”) i Zakopiańskiej Ligi Biegowej. Polecamy!

Bieg po oddech w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce