Bieg Szlak Trafi: Nowe trasy, nowe atrakcje. Rekord frekwencji?

 

Bieg Szlak Trafi: Nowe trasy, nowe atrakcje. Rekord frekwencji?


Opublikowane w czw., 07/08/2014 - 13:54

W najbliższą sobotę na terenach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się interesująca impreza o intrygującej nazwie Bieg Szlak Trafi. Będzie to druga edycja zawodów.

Początek sierpnia i Kazimierz Dolny przez wiele lat kojarzył się z festiwalem kultury i sztuki. Wkrótce, za sprawą imprezy rozgrywanej w okolicach tego zabytkowego miasteczka, może to się zmienić. 

– Od dawna chodził za mną pomysł zorganizowania biegu, bo swoją biegową pasję chciałem rozwijać także w tę stronę. Podczas jednego z wybiegań w tej okolicy doszedłem do wniosku, że jest to dobre miejsce na imprezę biegową i... pora działać! Porozmawiałem na temat współpracy z właścicielami karczmy, która powstała tu kilka lat temu, i tak się wszystko zaczęło – wspomina Bartłomiej Księżak, organizator biegu.

Debiutancka edycja Biegu Szlak Trafi spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Wystartowało tu 220 uczestników. – Wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy, bo pierwsze rozmowy z biegaczami w Puławach przebiegały w dość sceptycznej atmosferze. Uważano, że to jest trudny teren i że nikt nie przyjedzie tu biegać. Dodatkowo podnoszono argument, że latem jest tu za gorąco, no i są przecież wakacje. Ostatecznie jednak wszystko się udało, zostaliśmy odebrani bardzo sympatycznie, co cieszy – opowiada Księżak.

W tym roku wprowadzono kilka zmian organizacyjnych. Najważniejsza informacja to wydłużenie dystansów. Rok temu uczestnicy biegali na odcinkach 5,6 km i 10,7 km, tym razem rywalizacja toczyć się będzie na trasach długości 7,5 km i 14 km.

– Zmieniliśmy trasę, bo rok temu zdecydowana większość startowała na dłuższym dystansie. Teraz listy startowe są w miarę równe. Sama trasa jest trudna, mimo że nie jesteśmy w górach, tylko na Wyżynie Lubelskiej. Nie myślę tu o podbiegach, tylko o nawierzchni solidnie tu popadało i na trasie utworzyły się doły i uskoki. Gdzieniegdzie leżą też drzewa. A, że tereny to Park Krajobrazowy, nie ma tu dużej ingerencji człowieka i biegamy po tym, co zastajemy na miejscu. Są natomiast super widoki – opisuje organizator.

Zapowiada dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, jarmark, a także krótki bieg niespodziankę po głównej rywalizacji. – Ale ciiiiii....... – śmieje się.

W drugiej edycji Biegu Szlak Trafi organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji. Na liście startowej jest już 350 osób. Zapisy drogą internetową zostały już zamknięte, ale będzie jeszcze możliwość rejestracji w biurze zawodów. Czeka jeszcze ok. 20 pakietów startowych. – Obowiązuje prosta zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Będziemy jednak starali się nie odprawić chętnych z kwitkiem – wskazuje Bartłomiej Księżak.

Start i meta biegu znajdować się będą w pobliżu Karczmy Parchatka (Parchatka 187, 24-120 Kazimierz Dolny). Tu też zlokalizowane będzie biuro zawodów, czynne w już w piątek w godz. 16:00 – 20:00 oraz w sobotę w godz. 7:30 – 10:00. O godzinie 11:00 wystartują biegacze rywalizujące na krótszym dystansie, dziesięć minut później zmagania rozpoczną uczestnicy biegu dłuższego.

Organizator

Regulamin

Trasa

Opłata startowa: 60 zł – w biurze zawodów

Tak było rok temu:

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce