Bieg Ursynowa i Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km: Znamy skład elity

 

Bieg Ursynowa i Mistrzostwa Polski w Biegu na 5 km: Znamy skład elity


Opublikowane w pt., 13/06/2014 - 14:32

Już tylko godziny dzielą nas do rozpoczęcia Biegu Ursynowa i Otwartych Mistrzostw Polski w Biegu Ulicznym na dystansie 5 km. Do Warszawy przyjedzie wielu uznanych biegaczy. Jak zapowiedział dziś maratończyk Yared Shegumo, będzie to prawdziwy sprinterski pojedynek.

Największą gwiazdą zawodów ma być Ukrainiec Ivan Heshko specjalista w biegu na 1500m. Brązowy medalista mistrzostw świata na tym dystansie z 2003 roku oraz halowy mistrz świata z 2006 roku. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku w Atenach. W 2001 roku w Poznaniu pokonał dystans 3000m w czasie 7:52.33, co jest jego rekordem życiowym na tym dystansie. Rekordem zwiastujacym ogromne emocje na Ursynowie – dodajmy.

Razem z Heshko nim z na Ursynów przyjechali już dwaj jego rodacy Oleksander Borysiuk i Oleksander Osmolovych. Jest nam bardzo miło móc przyjechać do Warszawy. Bardzo chcielibyśmy pobiec szybko i spróbujemy pobić rekord trasy. Jednak jak będzie - zobaczymy. To jest sport i nie możemy niczego wcześniej zakładać - powiedział podczas konferencji prasowej przed imprezą Oleksander Borysiuk. 

Wśród polskich zawodników trudno wskazać faworyta. Ciekawie wydaje się zapowiadać występ Łukasza Parszczyńskiego, srebrnego i brązowego drużynowego medalisty w biegach przełajowych, uczestnika IO w Londynie, piątego zawodnika ME w biegu na 3000m w 2012 roku oraz aktualnego halowego rekordzisty kraju w biegu na 3000m z czasem 7.49.26.

Rekordzistą na tym dystansie przez 10 lat był Yared Shegumo. On także pobiegnie na Ursynowie. Dla zawodnika AZS AWF Warszawa będzie to ostatni start przed wyjazdem do Etiopii na obóz przygotowawczy do Mistrzostw Europy w maratonie.

Ten bieg, te 5 km, będzie dla mnie sprawdzianem szybkości. Ciekaw jestem poziomu, na którym aktualnie się znajduje. Będzie to bardzo dobry sprawdzian. Później czeka mnie dalsza praca. Wiem, że rekord trasy to 13:59 i to jest bardzo dobry czas. Jeśli pobiegłbym tyle, to byłoby naprawdę fajnie. Nie nastawiam się jednak na konkretny rezultat, tylko chcę sprawdzić swoje możliwości – opowiadał Shegumo.

Na Ursynowie pobiegnie też nasz bloger - Artur Kozłowski. Wielokrotny mistrz kraju w biegach ulicznych. Powodzenia p. Arturze!

Trzeciego zwycięstwa  w imprezie nie odniesie na pewno Dominika Nowakowska, posiadaczka rekordu trasy wśród kobiet (15:50). O najwyższy stopień podium powinna powalczyć więc Iwona Lewandowska. Jej rekord życiowy na dystansie 5 km to 15:35 z 2012 roku. Dodatkowo w połowie maja p. Iwona w Bielsku Białej wywalczyła mistrzostwo Polski na 10 km.

Brązowy medal wywalczyła w Bielsku Monika Stefanowicz (Drybulska), która także wystartuje na Ursynowie. Jej rekord życiowy na 5km to 16:02 z 2002 roku. Najbliżej wyniku Lewandowskiej jest Agnieszka Mierzejewska, wielokrotna medalista mistrzostw polski z rezultatem 15:50 w 2011 roku.

Jak mówił z kolei burmistrz Ursynowa Piotr Guział, Cała dzielnica czeka już na rozpoczęcie imprezy.

– Na przykładzie tego biegu widać jak rozwija się Ursynów, zwłaszcza pod względem sportowym. W tym roku na starcie stanie powyżej 2000 uczestników. Nasza dzielnica jest bardzo rozbiegana. Tu dzieje się najwięcej imprez biegowych. Tędy przebiega PZU Maraton Warszawski, Orlen Marathon. Mamy także cykl Grand Prix Warszawy. Bieg Ursynowa to największa impreza biegowa organizowana przez naszą dzielnicę. Podobno jesteśmy ósmym biegiem pod względem frekwencji w Warszawie. Fakt, że od trzech lat organizowane są tu Otwarte Mistrzostwa Polski w biegach ulicznych, podnosi prestiż tej imprezy. Amatorzy mogą mieć satysfakcję, że biegną z elitą – wyliczył Piotr Guział.

8. Bieg Ursynowa oraz 3. Otwarte Mistrzostwa Polski w biegach ulicznych rozpoczną się o godzinie 12:00. Bieg wystartuje z alei Komisji Edukacji Narodowej, naprzeciwko Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Bieg Ursynowa – skład elity:

Mężczyźni:

Ivan Heshko - UKR
Łukasz Parszczyński - POL
Yared Shegumo - POL
Bartosz Nowicki - POL
Artur Kern - POL
Michał Smalec - POL
Michał Bernardelli - POL
Oleksander Borysiuk - UKR
Oleksander Osmolowych - UKR
Jean Marc Leandro - GAB
Dawid Kubiec - POL
Artur Kozłowski - POL
Łukasz Kujawiński - POL

Kobiety:

Iwona Lewandowska - POL
Agnieszka Mierzejewska - POL
Monika Stefanowicz (Drybulska) - POL
Anna Jakubczak Pawelec - POL
Marta Krawczy ńska - POL
Aleksandra Jakubczak - POL

Obszerną relację z imprezy znajdziecie oczywiście na naszych łamach, jeszce w sobotnie popołudnie. Polecamy i zapraszamy na naszą stronę!

Przypominamy, ze podczas imprezy będziecie się mogli zapisać na V Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego z 50% zniżką na opłaty startowe. Szczegóły TUTAJ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce