Bieg Wielkich Serc - "Przyjemne z pożytecznym"


Już po raz piąty krakowscy biegacze zadedykują swój start Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Do zabawy i wspierania akcji zapraszają wszystkich mieszkańców miasta.

Piąta edycja biegu to już nie przelewki. Pomysł się przyjął i przynosi efekty. Tego samego zdania jest dyrektor biegu, Kamila Krawczyk ze Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Hufcu Kraków-Podgórze: – Zdecydowanie z roku na rok jest więcej uczestników. Fakt, że jest to największa impreza biegowa w Krakowie po Nowym Roku i bieg charytatywny, a nie komercyjny sprawia, że jest nim coraz większe zainteresowanie.

Dlatego rozwijać musi się też sama formuła imprezy. W ramach piątej edycji Biegu Wielkich Serc odbędzie się kilka mniejszych startów i jeden główny. Tym razem, poza tradycyjnymi biegami dla dzieci i biegiem rodzinnym na 5 km, w ramy Biegu Wielkich Serc został włączony 10-kilometrowy dystans. Najmłodsi będą mogli zmierzyć się w konkurencjach na 50, 100 i 150m.

Plan dnia? Po raz kolejny centrum wydarzeń będą tereny wokół Galerii Kazimierz. Obok niej, na bulwarach, znajdzie się start i meta do biegów głównych, a w budynku galerii atrakcje i zawody dla dzieci. W niedzielę o godzinie 10:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Biegu Wielkich Serc przez powitanie gości i start biegu na 5 kilometrów. Godzinę później rywalizację rozpoczną dzieci, a o 12:00, po krakowsku, równo z hejnałem ruszy bieg na 10 kilometrów.

Trasy obu dystansów są dla krakowskich biegaczy już całkiem dobrze znane - po starcie spod Galerii Kazimierz uczestnicy pobiegną bulwarami w stronę Wawelu, gdzie nawrócą w okolicach Smoka Wawelskiego i tą samą trasą udadzą się na metę - to plan trasy pięciokilometrowej. Ci, którzy wezmą udział w biegu na dłuższym dystansie po minięciu Smoka wbiegną na ul. Bernardyńską, okrążą Wawel, zahaczając jeszcze o ul. Poselską, i bulwarami wrócą na metę.

Dlaczego warto wystartować właśnie w Biegu Wielkich Serc? – Ponieważ zwykłych zbiórek w Krakowie z okazji WOŚP jest bardzo dużo w tym dniu, a bieg jest imprezą, która łączy przyjemne z pożytecznym – odpowiada Kamila Krawczyk.

– W naszym biegu startują osoby, które często traktują to jako zwykły trening, a opłatę startową jako cegiełkę na Fundację. Jest to akcja, która ma na celu podkreślenie, że poprzez realizację swoich pasji możemy pomagać innym. Większość nie startuje tutaj dla pobicia rekordów, bo nie ma nagród pieniężnych jak na innych biegach czy super pakietów z koszulkami, ale dla samej idei pomocy innym – podkreśla nasza rozmówczyni.

Taka cegiełka w dniu biegu będzie kosztowała 40 złotych w przypadku osób dorosłych, a opłata startowa dzieci w tym dniu to 5 zł. Bieg organizują Hufiec ZHP Kraków-Podgórze i Krakowski Klub Biegacza „Dystans”.

Przypomnijmy, że w 25. finale WOŚP zagra dla dzieci i seniorów. „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” - to hasło przewodnie tegorocznej edycji. Pełna kwota z każdej opłaty startowej zostanie przekazana Fundacji.

W ramach zbiórki na akcję KKB „Dystans” prowadzi również aukcję charytatywną, na której wykupić można numer startowy „0001” na zbliżający się Półmaraton Marzanny. Aukcja – TUTAJ. Zachęcamy!

5. Bieg Wielkich Serc w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Relacja z imprezy, w tym obszerna galeria zdjęć jeszcze w niedzielę w naszym portalu. Zapraszamy! 

Joanna Postrożna


Polecamy również:


Podziel się: