Bieg Wiosenny finiszował na Stadionie Śląskim. Rekord M.Mrówki, hattrick K.Gizy! [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 10/03/2019 - 18:50

W niedzielę w Chorzowie wystartował już siódmy Bieg Wiosenny. Jak co roku impreza cieszyła się ogromną popularnością wśród Ślązaków (i nie tylko), a na starcie zameldowały się setki uczestników w różnym wieku. Wabiem była meta biegu, usytuowana na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zawodnicy mieli do pokonania jedną, 10-kilometrową pętlę i pokonało ją prawie 2 400 biegaczy. Mimo wietrznej aury, uczestnikom dopisywały dobre humory.

Zwyciężył Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas 31:17. Pobił tym samym rekord śląskiej trasy.

Wśród pań najszybsza była Karolina Giza. Biegaczka z Wieliczki pojawiła się na mecie po 37 minutach i 38 sekundach. Był to już jej trzeci start w Chorzowie i trzecie zwycięstwo. Dzień wcześniej w biegu dla dzieci wzięło udział 250 małych biegaczy.

- Będąc na Śląsku nie mogłem sobie odpuścić przyjemności startu w tym biegu i finiszowania na Stadionie Śląskim. Trasa nie była łatwa, był dosyć długi podbieg, trochę dmuchał wiatr, ale nogi niosły same na ten wyjątkowy stadion. Tam na każdego czekały piękne medale i wspaniała atmosfera – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów z Gorlic, który znalazł się wśród finisherów imprezy.