Bieg Wisły czasowo zatopiony. Zmiana terminu imprezy

 

Bieg Wisły czasowo zatopiony. Zmiana terminu imprezy


Opublikowane w wt., 20/05/2014 - 12:29

Impreza, która miała odbyć się w najbliższą sobotę na stołecznych plażach, została przeniesiona na 28 czerwca. Powód zbyt wysoki stan rzeki. – Z naturą nie wygramy – wyjaśniają rozkładając ręce organizatorzy.

Po weekendowych opadach na południu Polski, które doprowadziły do lokalnych podtopień, w tym tygodniu poziom Wisły znacznie się podnosi. Chociaż hydrolodzy zakładali, że poziom rzeki nie przekroczy poziomu 5 metrów, to już dziś jest o metr wyższy. Kulminacyjna fala ma nadejść dopiero jutro.

– Mamy już stan ostrzegawczy. Przed godziną 12:00 mieliśmy 614 cm wody w rzece. Do stanu alarmowego, czyli 650 cm, jeszcze trochę brakuje, ale woda cały czas się podnosi, w tempie ok. 4-6 cm na godzinę. Ścieżki, na których miał się odbyć bieg i plaże są już zalane. Z przyczyn technicznych biegu nie możemy zorganizować – wyjaśnia Paweł Brzeziński, rzecznik prasowy Komendanta Komisariatu Rzecznego Policji. Służba wraz z sekcją strzelecką CWKS Legia organizuje stołeczny bieg.

Jak do tej pory chęć startu w imprezie zgłosiło prawie 630 osób. Limit miejsc wynosi 1000 uczestników. Biegacze którzy już się zarejestrowali nie powinni się martwić. Impreza została przeniesiona i na pewno się odbędzie. Udział w biegu jest bezpłatny, więc nie ma też obawy, że uczestnicy poniosą jakieś koszty. – Każdy kto się zapisał będzie miał możliwość startu w późniejszym terminie. Pula wolnych miejsc nie została wyczerpana, więc będzie można się jeszcze rejestrować – zachęca Paweł Brzeziński.

Oprócz Biegu Wisły odwołane zostało także Święto Wisły. W programie wydarzenia były m.in. rejsy po rzece oraz warsztaty sportowe.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce