Bieg z widokiem na płytę lotniska w Instytucie Lotnictwa

 

Bieg z widokiem na płytę lotniska w Instytucie Lotnictwa


Opublikowane w czw., 02/10/2014 - 16:13

Do tej pory pracownicy Instytutu Lotnictwa, a zwłaszcza jego pionu merytorycznego EDC startowali w biegach organizowanych na terenie całej Polski. Teraz jednak postanowili zorganizować bieg na terenie instytutu i zaprosić biegaczy do swojej siedziby w Al. Krakowskiej w Warszawie.

– Inicjatywa biegu wyszła oddolnie od pracowników. Zwrócili się do nas, do Stowarzyszenia Pro-Run, a my z przyjemnością zajęliśmy się biegiem na tak nietypowym, industrialnym terenie. Bieg odbywa po się po pętli prowadzącej pomiędzy budynkami i halami. Na trasie na pewno znajdą się ciekawostki lotnicze – mówi Jacek Jackowiak dyrektor biegu.

Pierwszym lotniczym akcentem, jest już sam teren Instytutu Lotnictwa. Drugim jest widok na płytę lotniska.

– Przy trasie jest zlokalizowany przynajmniej jeden stary samolot, a jeśli pogoda pozwoli, jeden z silników lotniczych będzie wystawiony na zewnątrz. Będzie więc kilka lotniczych akcentów – dodaje dyrektor biegu.

Główny bieg odbędzie się na dystansie 5km, ale imprezie będzie towarzyszył Bieg Krasnala rozgrywany na dystansie 100m, a przeznaczony dla biegaczy poniżej 7 r. ż. Po ukończonym biegu dzieci otrzymają medale, natomiast uczestnicy biegu 5-kilometrowego mogą liczyć jeszcze na koszulkę techniczną, worek na buty i owocowy bufet. Na zwycięzców czekają dodatkowe nagrody, a oprócz klasycznej klasyfikacji została wprowadzona dodatkowa kategoria dla pracowników branży lotniczej.

Nietypowa lokalizacja biegu spotkała się z zainteresowaniem. Na liście startowej jest już ok. 80 osób, a zapisy nadal trwają. Do 10 października opłata startowa wynosi 25zł, później będzie o 5zł wyższa, a dla osób zapisujących w dniu zawodów wyniesie 30zł.

Regulamin

Zapisy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce