Biegacze (i rowerzyści) tworzą dzieła sztuki na mapach

 

Biegacze (i rowerzyści) tworzą dzieła sztuki na mapach


Opublikowane w pt., 19/08/2022 - 00:00

Ponad 21 godzin spędził na rowerze Lenny Maughan by "odmalować" na aplikacji Strava tygrysa z ulicznych linii San Francisco, którymi uważnie się poruszał, sprawdzając na każdym zakręcie zaplanowaną wcześniej trasę. On, jak i inni tego typu artyści, najbardziej narzekaja na jedno - miejskie cmentarze, na których obowiązuje z reguły zakaz biegania i jazdy rowerem.

Największe chyba tego typu dzieło stworzyła dotąd para, która na mapie - tworząc trasę swej podróży odmalowała gigantyczny rower o długości ponad 965 kilometrów! Aby tego dokonać musieli przejechać ponad 7 tysięcy kilometrów przez siedem krajów: Francję, Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Belgię, Luksembourg i Holandię.

Dokonali tego Anglik Daniel Rayneau-Kirkhope i Włoszka Arianna Casiraghi. Aby nie było lekko, jechali ze swym psem, więc najczęściej korzystali z bocznych dróg i bezdroży, aby pies mógł przynajmniej od czasu do czasu pobiegać.

Sama jazda na rowerze trwała w sumie około czterech miesięcy, ale całość zajęła lata. W 2019 musieli zastopować na czas leczenia kontuzji kolana 40-letniej Arianny. Powrót na trasę w listopadzie 2019 roku trzeba było odłożyć, bo było za zimno na obozowanie pod gołym niebem. Plan ukończenia trasy w marcu 2020 roku został zaś pokrzyżowany przez pandemię Covid. Rower - gigant udało sie skończyć dopiero teraz, w sierpniu.

(źródło: The Guardian, The New York Times) Fot. Instagram

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce