Biegacze połączą dawne wieże wyciągowe

 

Biegacze połączą dawne wieże wyciągowe


Opublikowane w śr., 12/11/2014 - 14:42

W najbliższą sobotę w Chorzowie po raz pierwszy wystartuje „Bieg Dwóch Szybów”. Organizatorzy imprezy chcą połączyć charakterystyczne, industrialne tereny Śląska.

Jak wyjaśnia Natalia Krupa ze stowarzyszenia „W Ruchu”, współorganizatorka zawodów, zawodnicy wyruszą spod pod szybu „Prezydent” w Chorzowie i mknąc będą w kierunku Kopalni Węgla Kamiennego „Polska” w Świętochłowicach.

Nasze przywiązanie do Śląska jest bardzo ważne przy organizacji tej imprezy. Zresztą w logo naszego stowarzyszenia jest szyb „Prezydent”, spod którego którego będziemy startować. Można więc powiedzieć, że nasze zainteresowania wpłynęły na koncepcję biegu. Chcieliśmy połączyć zamiłowanie do zabytków post industrialnych i biegania. Chcemy też uwypuklić to, co jest charakterystyczne w naszej małej ojczyźnie. Bieganie jest na to dobrym sposobem.

Dodaje, że sam pomysł na bieg zrodził się przy okazji innego projektu. Niedawno współpracowaliśmy przy organizacji Industriady na terenie Dwóch wież w Świętochłowicach. Jest to ciekawe miejsce, bo teraz wywalczono rewitalizację obiektu. Pojawiła się koncepcja aby biec z jednego szybu do drugiego. Później sprawdziliśmy jaka jest odległość tej trasy i wyszło w linii prostej mniej niż 10 km. Bieg poprowadziliśmy więc ta, by odcinek to była pełna „dycha” wyjaśnia Krupa.

Organizatorzy nie wykluczają, że w przyszłości trasa biegu może ulec zmianie, by okryć przed biegaczami nowe miejsca. Póki co skupiamy się na tegorocznym biegu i nie myślimy o kolejnych edycjach. Jakieś koncepcje jednak są i patrzymy w przyszłość. Jesteśmy za tym, by pokazywać kolejne obiekty, a przy tym urozmaicać trasę. Chcielibyśmy pokazywać biegaczom coraz to nowe zakątki Górnego Śląska, w okolicy mamy wiele obiektów przemysłowych, które są tego godne mówi Natalia Krupa.

Trwają zapisy do biegu. Organizatorzy liczą, że wystartuje 150 osób. Nie nastawiamy się na imprezę masową, bo dopiero zaczynamy przygodę z biegami. Jak do tej pory zarejestrowało się około stu osób, jeszcze można się zgłaszać. Zapisy będą prowadzone także w dniu zawodów – zachęca nasza rozmówczyni.

Każdy z uczestników na mecie biegu otrzyma niespodziankę oraz pamiątkowy dyplom. Przewidziane jest także losowanie nagród rzeczowych.

Bieg odbędzie się w sobotę 15 listopada. Biuro zawodów znajdować się będzie przy szybie Prezydent przy ul. Piotra Skargi 34. Czynne będzie od godziny 8:30 do 9:30. Start biegu o godzinie 10.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Trasa

Opłata startowa: 25 zł

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce