Biegacze pomogą hospicjum w Szczecinie

 

Biegacze pomogą hospicjum w Szczecinie


Opublikowane w czw., 21/08/2014 - 13:10

W Szczecinie, 13 września odbędzie się pierwsza edycja charytatywnej imprezy Marsz-o-Bieg. Jej celem jest zebranie funduszy dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci i dorosłych. Podopiecznym tego ośrodka brakuje specjalistycznego sprzętu, leków i środków pielęgnacyjnych. Harcerze z Hufca Szczecin-Pogodno znaleźli sposób, żeby im pomóc.

– Działania harcerzy w znacznej mierze pokrywają się z działalnością charytatywną, dlatego współpraca z hospicjum wydała nam się bardzo naturalna. Kilka osób w naszym hufcu biega i startuje w różnych imprezach. Pomyśleliśmy, że dobrze będzie przekuć naszą pasję biegową na działania charytatywne. Stąd pomysł Marsz-o-Biegu – mówi Dorota Szymańska z Hufca ZHP Szczecin-Pogodno.

Bieg ma przyjazną formułę dla każdego. Nie trzeba być zaawansowanym biegaczem, że wesprzeć hospicjum. Każdy sam określa, ile kilometrów chce pokonać, a może to zrobić biegiem lub marszem z kijami lub bez nich. Im więcej razy pokona się 1-kilometrową pętlę, tym więcej pieniędzy wpłacą sponsorzy. Trzeba się jednak zmieścić w limicie 2 godzin. Bez względu na liczbę pokonanych kilometrów, każdy z uczestników otrzyma medal i weźmie udział w losowaniu nagród.

– Suma, jaką partnerzy wpłacą na konto hospicjum zależy od pokonanego dystansu. Każdy kilometr ma wartość 3 zł. Chcielibyśmy uzbierać 10 000zł – dodaje Dorota Szymańska.

Marzenie organizatorów o zebraniu takiej kwoty może się spełnić, jeśli uda się zapełnić listę startową i 400-osobowy limit uczestników się wyczerpie. Zapisy nadal trwają, a wpisowe wynosi 20 zł. W imprezie mogą wziąć udział także dzieci. Regulamin nie przewidywał takiej możliwości, ale okazało się, że biegacze chcą pomagać całymi rodzinami. Organizatorzy wyszli im naprzeciw.

Hospicjum można wspomóc, nawet nie biorąc udziału w biegu. Na miejscu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy, a przez cały czas można wpłacać darowizny na konto podane na stronie organizatora.

Strona imprezy

Regulamin

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce