Biegacze poprawiają statystyki aktywności w Polsce

 

Biegacze poprawiają statystyki aktywności w Polsce


Opublikowane w pt., 25/05/2018 - 14:41

62% Polaków deklaruje aktywność fizyczną. Tak wynika z badania MiltiSport Index przeprowadzonego w styczniu b.r. na grupie 1800 respondentów. Jednak ta liczba nie jest tak optymistyczna, jak mogłoby się wydawać.

Co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, a wśród tych 62% znalazły się także osoby, które robią to zaledwie raz w miesiącu i w wymiarze rekreacyjnym. Nie spełniają więc kryteriów WHO i nie podejmują aktywności regularnie.

Raz w tygodniu ćwiczy 48% Polaków. Trzy razy w tygodniu robi to już tylko zaledwie 30%. „Co trzeci aktywny fizycznie Polak jest biegaczem, a 16% z nich traktuje bieganie jako swoją główną formę wysiłkową i uważa się za miłośników tego sportu” - czytamy w raporcie.

Biegacze zaliczają się do najmniej licznej grupy, nazwanej w raporcie „proamator”. Tylko 15,2% wszystkich aktywnych traktuje swoją aktywność na tyle poważnie, by ponosić w związku z nią wyrzeczenia i np. ćwiczyć bez względu na pogodę. Biegacze nie mają z tym problemów. Co piąty miłośnik biegania bierze udział w zorganizowanych zawodach. Dla wielu biegaczy, samo bieganie to za mało. 25% z nich odwiedza siłownię, co trzeci chodzi na basen.

Statystyczny bieg jest kobietą. „Amatorzy rekreacyjnego biegania to typy samotników, którzy najczęściej pokonują swoje trasy bez towarzystwa. Wśród zapalonych biegaczy największe reprezentacje mają: kobiety, osoby w wieku 25-49 lat, z wykształceniem wyższym, o dochodach powyżej średniej krajowej” - głosi raport MultiSport Index 2018.

24% biegaczy, na ścieżki biegowe rusza z myślą o sylwetce. Co drugi biegacz dba o swoją dietę.

Zaskakująca jest pora wybierana przez osoby aktywne. Tylko 20% osób uprawia sport przed południem. 65% aktywnych woli to robić po 15:00

Ogólne wnioski z raportu są takie, że osoba aktywna jest młoda, mieszka w dużym mieście i zarabia powyżej 3000 zł. Wraz z wiekiem aktywność maleje. Mniej aktywni są również gorzej wykształceni mieszkańcy mniejszych miast o niskich dochodach.

IB

źródło


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce