Biegacze protestowali w Krakowie [ZDJĘCIA]

 

Biegacze protestowali w Krakowie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 15/02/2015 - 12:50

Ponad pół tysiąca osób zgromadził Krakowski Bieg Antysmogowy. Pokonując 4,5-kilometrową trasę wokół Plant i uliczkami Starego Miasta biegacze zaprotestowali przeciw nadmiernemu stężeniu trujących pyłów w powietrzu unoszącym się nad stolicą Małopolski.

Biegacze założyli maski ochronne, a nawet stroje wskazujące na przyczynę zanieczyszczenia powietrza w Krakowie. W eskorcie policji z transparentami w ręku dotarli na Krakowski Rynek, gdzie głośno wykrzyczeli swoje postulaty. 

Wcześniej na pl. Na Groblach podpisali petycją do władz miasta i województwa, wzywającą do działań naprawczych. Tu też odbyła się minimanifestacja dzieci w formie zabaw na bieżni. 

„Ten bieg, mający charakter manifestacji, ma pokazać nowe oblicze biegacza – nie tylko osoby aktywnej fizycznie, ale także i społecznie, która nie może przejść, a raczej przebiec, obojętnie obok najważniejszych dla jego otoczenia spraw” – przekonywali organizatorzy.Ich zdaniem zmiany dotyczące poprawy jakości powietrza w mieście idą wolniej niż by tego oczekiwali. „(...) Idą... a powinny biec i to szybko!” – wskazują. 

„Sprawy muszą przyspieszyć, jeżeli mieszkańcy Krakowa mają żyć w bezpiecznym mieście i bez szwanku dla zdrowa, oddawać się wspólnej pasji – bieganiu”.

Karolina Rogowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce