Biegacze z Gorlic pobiegli z sukcesami w 7.Watchman Pápa Félmaraton 2022

 

Biegacze z Gorlic pobiegli z sukcesami w 7.Watchman Pápa Félmaraton 2022


Opublikowane w wt., 16/08/2022 - 22:30

W niedzielę 14 sierpnia Cardiomax SE po raz siódmy zorganizował w węgierskiej Papie Watchman Pápa Félmaraton 2022, podczas którego biegacze mogli przebiec na dystansie 7, 14 i 21 kilometrów, indywidualnie i w sztafetach. Na zaproszenie burmistrza Papy grupa biegaczy z Gorlic - Miasta Światła (miasto partnerskie Papy) w składzie: Agnieszka Barszcz-Bylica, Gabriela Stec, Gabriela Bryg, Mateusz Bryg, Aleksander Szurek, Michał Setlak, Marek Podraza oraz Marcin Górka, wzięła udział w tych zawodach.

- Tuż przed biegiem wszystkich powitał burmistrz Tamás Áldózó, który jest wielkim miłośnikiem biegania i również pobiegł w tym biegu. W Gorlicach pobiegł w III Półmaratonie „Bitwa Pod Gorlicami” wspólnie z Virág Györkös. Burmistrz specjalnie przywitał naszą gorlicką drużynę i wyraził nadzieję, że biegowe kontakty Gorlic i Papy wejdą na stałe do kalendarza partnerskich miast – informuje Marek Podraza, uczestnik biegu i Ambasador Festiwalu Biegów.

Polacy do Gorlic wrócili z sukcesami. Na dystansie 7 km, jako drudzy do mety dobiegli Gabriela Bryg i Michał Setlak, który był także drugi w kategorii open. Pierwsze miejsce w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 21 km zdobyli: Agnieszka Barszcz-Bylica oraz Marcin Górka. Ponadto Marcin Górka był trzeci w kategorii open w biegu na 21 km, a Aleksander Szurek wywalczył dziesiąte miejsce.

- Jako Miasta Światła zdobyliśmy aż pięć pucharów i pięć czołowych miejsc w tym prestiżowym biegu. Na trasie czekał  na nas bardzo miły akcent przygotowany przez gospodarzy. Każdy z nas mógł zobaczyć swoje imię wypisane na trasie. Serdecznie dziękujemy za tak gościnne przyjęcie władzom Papy oraz Attila Harcos i Virág Györkös za opiekę nad naszą ekipą. W sposób szczególny dziękujemy Rafałowi Kukli, burmistrzowi Gorlic, który zaprosił nas do reprezentacji Miasta Światła i zorganizował wyjazd do Papy. Mieliśmy też okazję zaprezentować się po biegu z biało – czerwoną flagą w Pápa Városi Televízió – dodaje Marek Podraza.

A tak swój udział w 7. Watchman Pápa Félmaraton 2022 wspominają inni uczestnicy imprezy.

- Na zaproszenie partnerskiego miasta Papa, wraz z zawodnikami Gorlickiej Grupy Biegowej wziąłem udział w półmaratonie. W swojej kategorii wiekowej uplasowałem się na pierwszym miejscu. Trasa biegu prowadziła przez malownicze zakątki przepięknego węgierskiego miasteczka. Organizacja zawodów była na wysokim poziomie. Dziękuję za możliwość reprezentowania miasta Gorlice w międzynarodowym biegu, jak również organizatorom naszego pobytu za życzliwe i miłe przyjęcie – mówi Marcin Górka.

- Trasa bardzo ciekawa, prowadzącą przez zabytkowe i urokliwe miasto Papa. Podczas biegu było bardzo gorąco, ale na szczęście starczyło nam sił na szybki sprint na finiszu, dzięki czemu "rzutem na taśmę" udało się minąć jeszcze dwie zawodniczki i zająć miejsce na podium – podkreśla Gabriela Bryg, która na co dzień biega w UKS Kobylanka, a podczas biegu towarzyszył jej tata Mateusz.

- Bieg był bardzo fajnie zorganizowany i oznakowany. Pomimo upałów na mecie był uśmiech, szczęście. Bardzo miło nas ugościli i mam nadzieję, że za rok się zobaczymy – dodaje Gabriela Stec.

- To był rewelacyjny i mega intensywny weekend spędzony w partnerskim mieście Pápa, gdzie zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w zawodach. Czuliśmy się przez te parę dni naprawdę zaopiekowani, udało nam się zwiedzić urocze zabytki miasta jak i okolicy, wzięliśmy udział w warsztatach rękodzielniczych, a po trudach biegu zrelaksowaliśmy się kąpielą w gorących termach. Odwiedziliśmy nawet lokalną telewizję. Nic dodać, nic ująć...było pięknie. A i postaraliśmy się godnie zaprezentować biegaczy z naszego miasta. Dla wszystkich należą się ogromne gratulacje. No i dziękuję Attila Harcos i Virág Györkös za Wasz czas i energię włożoną w jak najlepsze ugoszczenie nas oraz UM Gorlice za umożliwienie nam tego wyjazdu – mówi Agnieszka Barszcz – Bylica. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego)

Więcej o biegu: https://www.facebook.com/events/3013108708934118

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce