Biegacze znowu staną na starcie! To będą zawody z patriotycznym przesłaniem

 

Biegacze znowu staną na starcie! To będą zawody z patriotycznym przesłaniem


Opublikowane w czw., 05/10/2023 - 20:36

Osób, które nie mogą sobie wyobrazić życia bez biegania nie brakuje. Dla wielu jest to prawdziwa pasja, dodająca im sił do życia. O niezwykłej popularności tego sportu niedawno mieliśmy okazję się przekonać. 14. Festiwal Biegowy, który od 8 do 10 września odbywał się w Piwnicznej-Zdroju, zgromadził tysiące osób. Klimat tego wydarzenia był niepowtarzalny. 

W najbliższy weekend również nie zabraknie ciekawych wydarzeń biegowych w regionie. Pisaliśmy już o Biegu Naftowym oraz Gorlickim Biegu Górskim. Na tym nie koniec. W Paleśnicy odbędzie się również Bieg Batalionu Barbara AK. Patronat honorowy objął nad nim burmistrz Zakliczyna - Dawid Chrobak. 

Wszystko zostało zaplanowane na niedzielę (8 października). Startujący spotkają się na stadionie PKS Jedność Paleśnica. O godzinie 10:45 wystartuje bieg dzieci (przedszkolaki, klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Później do rywalizacji przystąpią również nieco starsi. 

O 11:30 rozpocznie się bieg na 16 km. Został poprowadzony zarówno ścieżkami leśnymi (w 80 procentach), jak i drogami utwardzonymi (20 proc.), po okolicznych terenach. Przewyższenia sięgają około 650 metrów. Limit czasowy wynosi 150 minut. 

Nordic Walking, który wyruszy o 11:35, liczy natomiast około 6,5 km. Prowadzi przez utwardzone i górzyste leśne ścieżki. W obu dyscyplinach prowadzona będzie klasyfikacja w podziale na płeć oraz przedział wiekowy. Mamy również odrębną kategorię służb mundurowych.

Zapisanych jest już ponad 200 zawodników. Można to zrobić TUTAJ. To będzie kolejna bardzo ciekawe wydarzenie biegowe! (M.Pogwizd, fot.: Jacek Deneka/ Festiwal Biegowy - zdjęcie ilustracyjne)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce