Biegaj i nurkuj w Bazie Ińsko już w najbliższy weekend

 

Biegaj i nurkuj w Bazie Ińsko już w najbliższy weekend


Opublikowane w pon., 28/07/2014 - 11:19

Jeśli przebywacie akurat na Pomorzu lub w okolicy i nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend, to ta impreza na pewno to zmieni. Ale decyzję trzeba podjąć szybko. Zapisy na pierwszą edycję biegu Ultra Nurek kończą się dzisiaj, a nie jest to zwykła przebieżka.

Uczestnicy tej kameralnej imprezy wystartują w piątek 1 sierpnia o 22:00 w Szczecinie i pokonają 78,5 km trasą przez ul. Przestrzenną, Tczewską, Fijołkową, Wiślaną, a potem leśnymi ścieżkami przez Sowno, Maszewo, Chociwel, Ińsko. Trasa będzie oznaczona ledami. Organizator zapewnia, że droga wytyczona pomiędzy dwoma jeziorami będzie łatwa nawigacyjnie.

Ultramaraton to jednak dopiero początek weekendowych atrakcji w Bazie Nurkowej „Ińsko”. Każdy uczestnik biegu następnego dnia będzie mógł wziąć udział w indywidualnej lekcji nurkowania.

– Ultra Nurek ma połączyć bieganie i nurkowanie, dlatego każdy będzie mógł spróbować nurkowania z instruktorem. Lekcja rozpocznie się od krótkiego omówienia teorii nurkowania, żeby każdy wiedział, co się będzie działo pod wodą. Potem zrobimy 4 proste ćwiczenia w wodzie. One są niezbędne dla bezpieczeństwa i w końcu 30 minut pod wodą z indywidualnym instruktorem – wyjaśnia Marek Zasztowt, organizator biegu prowadzący na co dzień Akademię Nurkowania w bazie Ińsko.

Co ciekawe, nasz rozmówca będzie debiutantem na ultramaratońskim dystansie, chociaż regularnie trenuje, od biegania woli nurkowanie, którego jest instruktorem. – Będzie to dla mnie ogromne wyzwanie. Nie mam nawet maratonu na koncie, ale postawiłem spróbować. Nastawiam się na to, żeby ukończyć ten dystans – opowiada.

Dla większość biegaczy to 30 minut pod wodą będzie większym wyzwaniem od biegu. Cały sprzęt do nurkowania dostarcza organizator. Nie ma również obaw, że dla kogoś zabraknie miejsca. Bieg będzie kameralny, a instruktorzy nurkowania dostępni przez cały weekend.

Decyzję o spędzeniu weekendu nad jednym z najczystszych jezior w Polsce objętych strefą ciszy, na pewno ułatwi fakt, że w ramach wpisowego można skorzystać z miejsc noclegowych na terenie przyległego do bazy przedszkola. W programie jest również grochówka i kiełbaski na ognisko.

Chociaż w regulaminie to 20 lipca jest ostateczną datą zapisów, organizator przedłużył taką możliwość i zapewnił nas, że przyjmie wszystkie dzisiejsze zgłoszenia. Wpisowe wynosi 100zł.

Regulamin

Facebook

IB

fot. Facebook Baza Nurkowa "Ińsko"

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce