Biegaj na orientację w Warszawie. Zacznij już dziś

 

Biegaj na orientację w Warszawie. Zacznij już dziś


Opublikowane w śr., 20/11/2013 - 12:28

Dziś wieczorem o godz. 19:00 na Szczęśliwicach startuje trzecia edycja cyklu sprinterskich biegów na orientację pn. Warszawa Nocą. Do marca będzie można pobiegać z mapą i latarką jeszcze w czterech innych interesujących lokalizacjach.

Trasy inauguracyjnych biegów cyklu wytyczono pomiędzy ulicami Grójecką, Karola Dickensa, Drawską i Włodarzewską. – Będziemy biegać po Parku Szczęśliwickim i przyległym do niego osiedlu. Startujemy i finiszujemy w okolicy sklepu Biedronka – tłumaczy Jacek Morawski z sekcji orientacji sportowej Ursynowsko-Natolińskiego Towarzystwa Sportowego, które organizuje zawody.

Do wyboru będzie pięć tras: dla profesjonalistów (7 km), dla zuchwałych (5 km), dla początkujących (2 km) oraz dla dzieci (3 km). – Zawodnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, do których trzeba będzie dotrzeć w określonej kolejności. To, jak to zrobią, będzie zależało wyłącznie od nich. Nie będzie taśm, każdy wybiera optymalną ścieżkę – wyjaśnia organizator. Uchylając nieco rąbka tajemnicy dodaje, że zawodnikom przyjdzie m.in. wbiec na Górkę Szczęśliwicką.

W inauguracyjnym biegu zawodnicy startować będą w systemie interwałowym. Półminutowe odstępy pomiędzy kolejnymi zawodnikami spowodują, że biegacze, szczególnie ci początkujący, od razu zostaną rzuceni na głęboką wodę w zmaganiach z mapą. Na szczęście uczestników (szczególnie tych mniej wprawionych) na stronie zawodów dostępne są najważniejsze informacje o bieganiu na orientacje (KLIKNIJ), a przed zawodami, jeśli zajdzie taka potrzeba także i w ich trakcie, trenerzy z UNTS przeprowadzą krótki instruktaż z czytania mapy.

– Aby ułatwić sobie zadanie, weźcie z sobą mocną latarkę, a najlepiej czołówkę, która nie będzie angażowała waszych rąk podczas czytania mapy – radzi Jacek Morawski. Sugeruje też zabranie ciepłej odzieży biegowej oraz typowego obuwia biegowego.

Na inauguracyjne zawody można zapisać się bezpośrednio przed startem, wpisowe to 20 zł. Do kolejnych eliminacji, które odbędą się w Parku Skaryszewskim (11 grudnia, start masowy), na Marymoncie (15 stycznia), Mariensztacie (12 luty) i Ursynowie Północnym (12 marca, start masowy) będzie można to zrobić także przez internet. Wpisowe przy zapisie online to 15 zł.

– Przyjdzie i zobaczcie jak dobrze można się bawić w biegach na orientację. To nasz propozycja dla Was na długie i zwykle nieciekawe jesiennie i zimowe wieczory – zachęca Jacek Morawski. – Do zobaczenia wieczorem!

Strona zawodów:

http://unts.waw.pl 

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce