Biegaj po zbójnicku na nartach w Białce Tatrzańskiej

 

Biegaj po zbójnicku na nartach w Białce Tatrzańskiej


Opublikowane w śr., 15/01/2014 - 12:48

Zima dotarła w końcu do Polski. Wedle prognoz z godziny na godzinę śniegu w całym kraju będzie tylko przybywać. A to dobra okazja, by odkurzyć narty biegowe, które są świetnym uzupełnieniem treningu biegowego w tej części roku. Jeśli czujemy się w nich na tyle pewnie, warto skusić się na rywalizację. Ciekawą propozycję ma dla Was marka Red Bull.

15 lutego 2014 r. w Białce Tatrzańskiej odbędzie się oryginalny bieg narciarski Red Bull Bieg Zbójników.

– Zawody są otwarte dla wszystkich, którzy kochają biegówki, mają ducha rywalizacji, a masowe zimowe szaleństwo to ich żywioł! – zachęca Izabela Wajde z biura organizacyjnego imprezy. – Uczestnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę pod górę, podczas której będą musieli wykazać się odwagą, siłą i sprytem.

Start do biegu wyznaczono u podnóża Kotelnicy Białczańskiej. Meta znajdować się będzie na Jankulakowskim Wierchu.

– Zawodnicy będą mogli poczuć się jak bohaterowie zbójnickich legend. Droga na szczyt obfitować będzie w naturalne przeszkody, które będą mogły wybić biegaczy z rytmu. Jak głoszą góralskie historie, aby dołączyć do grona zbójników, należało podołać próbom i udowodnić swoje umiejętności oraz waleczny charakter. Te cechy również będą poszukiwane wśród zawodników, którzy będą rywalizować w Białce Tatrzańskiej – przekonuje organizator.

– Impreza odbędzie się na profesjonalnie przygotowanych trasach biegowych, zgodnych z parametrami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Uczestnicy będą mogli biec techniką klasyczną i łyżwową. Dozwolone jest także „mieszanie” obydwu stylów w rywalizacji. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, na pewno spodoba się fanom biegówek. Nie mogę się doczekać tego wydarzenia! – mówi Krzysztof Horecki, Dyrektor Sportowy biegu.

Red Bull Bieg Zbójników to zawody skierowane do wszystkich chętnych. Jedynym warunkiem regulaminowym jest ukończone 18 lat. Zwycięzca rywalizacji w Białce Tatrzańskiej, będzie miał szansę startu w Red Bull NordiX w Sztokholmie w marcu tego roku.

Oficjalna strona zawodów:

www.redbullbiegzbojnikow.pl

GR

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce