Biegaj ze smartfonem i pomagaj dzieciom!

 

Biegaj ze smartfonem i pomagaj dzieciom!


Opublikowane w pon., 25/05/2015 - 12:44

Biegasz? Uprawiasz nordic walking? Jeździsz na rowerze? Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum!

Ściągnij bezpłatną aplikację, wybierz miasto oraz aktywność sportową. W czasie treningu włączona aplikacja zliczy pokonane kilometry i przeliczy je na energię. 30 września 2015 r. liczniki energii zostaną zatrzymane, firma Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne - organizację warsztatów międzypokoleniowych oraz wyposażenie fundacji w sprzęt i materiały na zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Honorowy Dawca Energii Fortum objęła 5 polskich miastach: Zabrze, Bytom, Częstochowę, Płock i Wrocław. W każdym mieście została wybrana jedną fundacja, która otrzyma wsparcie finansowe. Jego wysokość jest uzależniona od miejsca jakie dane miasto zajmie w ilości zdobytej energii.

Jednym z beneficjentów akcji jest zabrzańska Fundacja „TWÓJ EVEREST”, założona przez Annę Kaczmarską i Marcina Kłaka, dyrekcję Gimnazjum nr 20 im. Polskich Himalaistów w Zabrzu.

– HDEF to akcja pozwalająca na wspieranie osób potrzebujących poprzez uprawianie sportu. Udział w akcji jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia prostej w obsłudze aplikacji mobilnej. Przez cały czas trwania akcji kolejne porcje wyprodukowanej energii są sumowane zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast. Z kolei ilość energii przełoży się na realną pomoc finansową dla organizacji charytatywnych – wyjasnia Anna Kaczmarska z „Twój Everest”

– Ważne jest, że nie tylko mieszkańcy Zabrza, Bytomia, Częstochowy, Płocka i Wrocławia mogą ruszać się i pomagać. Może to zrobić każdy, musi tylko wybrać w aplikacji miasto, które chce wspierać. Kiedy liczniki energii zostaną zatrzymane, firma Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne organizacji w każdej z 5 lokalizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu miast, czyli ilości energii wyprodukowanej przez osoby wspierające dane miasto. Oczywiście zachęcam do wspierania naszej placówki - w aplikacji wystarczy wybrać „Zabrze” – zachęca Anna Kaczmarska.

– W ubiegłym roku Zabrze zajęło 2. miejsce, powalczmy aby w tym roku było jeszcze lepiej – dodaje.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne działające na systemach iOS, Android oraz Windows Phone. Użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na facebooku, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji, takie jak planowane biegi, czy wyniki osób indywidualnych oraz poszczególnych miast, można znaleźć na stronie internetowej www.honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na facebooku.

Jeżeli więc chcesz pomagać, ściągnij bezpłatną aplikację HDEF:Z listy miast wybierz to preferowane i biegaj, maszeruj z kijkami, jeździj na rowerze. Liczniki akcji już ruszyły i zostaną zatrzymane 30 września 2015 r.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy się zdecydują zainstalować aplikację i przemierzać kilometry dla Zabrza wspierając naszą fundację. Każdy kilometr jest dla nas cenny! – stwierdza Anna Kaczmarska.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce