Biegali w Andrychowie-Rzykach. Zazdrościmy [ZDJĘCIA]

 

Biegali w Andrychowie-Rzykach. Zazdrościmy [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 18/11/2013 - 14:52

Nie dalej jak dwa lata temu niżej podpisany miał okazję gościć krótko na I Polonijnych Mistrzostwach Świata w siatkówce w Andrychowie-Rzykach. Na miejscu obiecał sobie, że wróci tu na dłużej, by pobiegać po tej przepięknej okolicy. Plan ten zrealizowałby zapewne w miniony weekend – odbył się tu I Jesienny Bieg Potrójnej, gdyby nie obowiązki zawodowe. 

Drugiej edycji imprezy z pewnością jednak nie przepuści, a i w międzyczasie zaplanuje wyjazd w tę część Beskidu Niskiego. Bo w takich okolicznościach przyrody i na takiej trasie aż chce się śmigać. Z tą opinią zapewne zgodziliby się wszyscy uczestnicy wspomnianej imprezy, których była blisko setka.

15-kilometrową trasę biegu wytyczono w rejonie Łamanej Skały, Pracicy i Potrójnej (stąd nazwa imprezy). Biegacze podążali szlakami turystycznym oraz drogami leśnymi, z których tylko część była utwardzona. Nie zabrakło błota czy liści, które, jak nietrudno się domyślić, nie ułatwiały stromych podbiegów czy zbiegów. Na szczęście wszyscy bezpiecznie dotarli do mety. Najszybciej zrobili to Piotr Huzior z Nowego Targu i Aleksandra Kośny z Bytomia.

Wyniki:

Kobiety

1. KOŚNY Aleksandra - 1:43:16
2. GŁOGOWSKA Kamila - 1:45:24
3. SOLIK Agnieszka - 1:50:02
4. FARON Agnieszka - 1:58:17
5. RÓŻANKOWSKA Aleksandra - 1:59:43

 

Mężczyźni

1. HUZIOR Piotr - 1:24:10
2. BYRTEK Kamil - 1:24:17
3. BIERNAWSKI Piotr - 1:27:37
4. PIĘTKA Marcin - 1:27:37
5. PIETRZYK Wojciech - 1:28:05

Impreza udowodniła, że Andrychów-Rzyki (okolice osiedla Praciaki) to znakomite miejsce do turystyki biegowej. Oprócz ciekawych tras – asfaltowych lub naturalnych, prowadzących często lasami, dolinami – do dyspozycji biegaczy są znakomite ośrodki pobytowe (z osobistego pobytu w tej okolicy wynika, że na każdą kieszeń). Na pewno warto tu przyjechać i pobiegać. Polecam!

GR

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Nowinom Andrychowskim.

 

 

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce