Biegaliście kiedyś na orientację? Kazamaty warszawskie otwierają podwoje

 

Biegaliście kiedyś na orientację? Kazamaty warszawskie otwierają podwoje


Opublikowane w wt., 06/12/2022 - 00:00

Biegaliście kiedyś w kazamatach? I to w kazamatach w Warszawie? Bo my tak! I to w centrum stolicy, na terenach należących do Fortu Bema. Wszystko w ramach kolejnej odsłony biegów organizowanych przez Warsaw Orient Training.

W sobotę 10 grudnia 2022 roku na terenach Fortu Bema odbył się kolejny trening z mapą w ramach zawodów Warsaw Orient Training. To był już trzeci bieg. Charakterystycznie dla tego biegu mieliśmy do czynienia z małym obszarem z dużą ilością górek, a do zdobycia było 8 kazamat z kilkoma poziomami. Dlatego, choć startowaliśmy w dzień, czołówka była pożądana.

Andrzej, organizator tego cyklu, przygotował trzy trasy: Amator, Chojrak, Ekspert, na dystansie od 1,4 km do 3,5 km, a za każde z nich można było otrzymać od 12 do 22 punktów. Biegacze startowali w ciągu godziny. Taki właśnie rozbiegaliśmy Fort! W zabawie wzięło udział około 50 osób, które zdecydowanie wzbudzało zainteresowanie spacerowiczów i pracowników parku.

Uczestniczyliśmy również w małych wykładach, przybliżając także przechodniom reguły biegów na orientację i zapraszaliśmy, by spróbować swoich sił w tej bardzo ciekawej i wymagającej dyscyplinie.

 

Następny trening odbędzie się w sobotę, 17 grudnia na terenie warszawskiego Osiedla „Przyjaźń”. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie:

https://orientraces.pl/activity/47

Zaś o samym Forcie Bema warto poczytać tutaj:

https://www.forty.waw.pl/index.php/warszawa/wewnetrzny-pierscien-fortow/350-fort-p-parysow-bema

 

Irina Hulanicka

Ambasadorka Festiwalu Biegowego

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce