Bieganie i sztuka idą w parze we Wrocławiu

 

Bieganie i sztuka idą w parze we Wrocławiu


Opublikowane w czw., 10/04/2014 - 11:22

Bieg i projekt z nim związany pn. „Pęd do sztuki” jest nietypowy - łączy bieg ulicami Wrocławia z… wystawą malarstwa.

W niedzielę 11 maja do pokonania będzie tylko 1,5 km. – Oczywiście zdajmy sobie sprawę, że dla większości biegaczy to bardzo niewiele, jednak nie skupiamy się tylko na bieganiu – wyjaśnia Magdalena Bobko z Galeria Sztuki SOCATO, która organizuje to oryginalne wydarzenie. 

Bieg ulicami Wrocławia - start z parkingu Akademii Sztuk Pięknych, meta na Placu Solnym, oraz wystawa malarstwa „Kultura fizyczna” to części składowe projektu „Pęd do sztuki”. Jak wyjaśnia organizator, uczestnikami biegu będą artyści biorący udział w wystawie, przedstawiciele partnerskich instytucji kulturalnych Wrocławia oraz wszyscy chętni mieszkańcy.

Po zakończonym biegu, wśród jego uczestników, odbędzie się losowanie kulturalnych nagród. – Znajdą się wśród nich wejściówki i gadżety przez instytucje kulturalne Wrocławia, z które są partnerami projektu: BWA Wrocław, Impart, Teatr Polski, Teatr Współczesny, Muzeum Narodowe, Muzeum Współczesne, Muzeum Architektury, Galeria Miejska, Opera Wrocławska. W Projekcie współuczestniczą także dydaktycy wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Sam projekt został objęty Patronatem Wrocław2016 – wyjaśnia Magdalena Bobko.

Organizatorzy nie ukrywają, że chcą wykorzystać popularność biegania do zachęcenia szerokiej publiczność do aktywnego włączenia się do działań artystycznych. – „Pęd do sztuki” to prawdopodobnie pierwszy taki bieg w Polsce i na świecie! Świetna promocja Wrocławia poza granicami naszego miasta, a także ożywienie Placu Solnego w oczach mieszkańców – przekonuje organizator.

Pierwotnie impreza miała się odbyć 27 kwietnia, ale jej termin został zmieniony wobec kanonizacji Jana Pawła II w tym dniu. To o tyle istotne, że pokazuje racjonalne podejście organizatora do imprezy i rzetelne się do niej przygotowanie. Z drugiej jednak strony w regulaminie czytamy, że „na trasie właściwą drogę wskazywać będą wolontariusze”, co, zważywszy choćby na TE wydarzenia, niekoniecznie jest dobrym posunięciem. Z drugiej strony nie o rywalizację i nagrody tu chodzi, a o dobrą i oryginalną zabawę. Co Wy na to? 

Strona imprezy:

http://www.socato.pl/CMS/projekty_2014/Ped_do_sztuki.html

Regulamin – POBIERZ

Karta zgłoszeniowa

Trasa:

Red.

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce