Bieganie zamiast leków, czyli 4. Bieg Lekarzy w Gdańsku

 

Bieganie zamiast leków, czyli 4. Bieg Lekarzy w Gdańsku


Opublikowane w czw., 24/04/2014 - 17:00

Czy jest na sali lekarz? Jeśli tak, to powinien udać na Gdański Bieg Lekarzy. W sobotę w mieście Neptuna odbędzie się czwarta edycja zawodów przeznaczonych dla lekarzy, dentystów oraz studentów wydziału lekarskiego. Zapowiada się najbezpieczniejsza impreza w kraju pod względem opieki medycznej!

Pomorski Turniej Lekarzy to już tradycja. Do 2012 roku rozgrywano zawody w tenisa ziemnego i siatkówkę plażową.  Podczas gdy cały kraj wspominał jeszcze piłkarskie Euro, w październiku lekarze zorganizowali swój pierwszy bieg. Wzięło w nim udział ok 30 uczestników. Rok później wystartowało 50 osób.

- Impreza ma dwa cele. Promujemy zdrowy tryb życia. Lekarze pokazują, że ruch dawkowany w odpowiedni sposób jest dobrym „lekiem”. Dodatkowo jest to także integracja naszego środowiska. Od pewnego czasu startować mogą studenci oraz rodziny lekarzy. Wspólnie spędzamy czas - mówi  koordynator biegu lek.med.Łukasz Skorupa.

W tej chwili zgłoszonych jest ponad 100 biegaczy, którzy z chęcią, chociaż na chwilę, zamienią lekarskie kitle na szorty i sportowe buty. Zapisy przyjmowane będą także przed biegiem. Opłata startowa wynosi 5 zł.

Zmagania toczyć będą się na ternie parku nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Biuro zawodów i start znajdować się będą przy wejściu D (ul .Dąbrowszczaków). Start biegu o godzinie 13:00. Na uczestników czekać będą pamiątkowe medale.

Organizator
Regulamin

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce