Biegasz sam? Rób to z psiakiem ze schroniska

 

Biegasz sam? Rób to z psiakiem ze schroniska


Opublikowane w pt., 21/02/2014 - 14:01

„Bieg na 6 łap” to akcja, w ramach której miłośnicy aktywności fizycznej spacerują lub biegają w towarzystwie podopiecznych schronisk dla zwierząt. Obecnie bierze w niej udział tylko olsztyńskie schronisko przy ul. Turystycznej 2, ale ambicją inicjatorów akcji jest zarażenie pomysłem także inne tego typu ośrodki.

Poniżej garść informacji o akcji zaczerpniętych z jej oficjalnego fanpage’a. Biegających olsztynian zachęcamy do aktywnego włączenia się w inicjatywę. Pozostałych biegaczy namawiamy do jej promocji, szczególnie w waszych regionach, i mobilizowania lokalnych schronisk, by się przyłączyły do akcji. Idea jest szczytna, a zakres naszego zaangażowania niewielki.    

Bieg na 6 łap to akcja skierowana do każdego, kto kocha psiaki i ruch na świeżym powietrzu. Obecnie bierze w niej udział olsztyńskie schronisko dla zwierząt, ale mamy ambicje, aby zarazić pomysłem i inne schroniska… A co tam! Trzeba wysoko mierzyć, zwłaszcza, że cel jest szlachetny. Ale po kolei…

W Biegu na sześć łap mogą wziąć udział zarówno pojedynczy biegacze, spacerowicze, jak i całe rodziny, które mają ochotę na spędzenie czasu wolnego na spacerach/figlach z psiakami. Wystarczy odwiedzić olsztyńskie schronisko dla zwierząt, które znajduje się przy ul. Turystycznej 2, 11-041 Olsztyn (tel. 89 526 82 15).

Psiaczki najlepiej odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 15:00, zaś w soboty od 9:00 do 14:00. Należy wziąć ze sobą jakiś dokument tożsamości. Pozostawia się go w recepcji, a w zamian otrzymuje szelki i smycz dopasowane do figury psiego kompana. Do dyspozycji jest również szatnia!

Na Państwa towarzystwo czekają 44 najbardziej zsocjalizowane Psiaczki. To zwierzaczki w różnym wieku, kondycji (począwszy od chodziarzy poprzez maratończyków i skoczków mehehehe), namaszczeniu i temperamencie. W całym tym bogactwie i różnorodności Sierściuszków łączy je jedno - bardzo kochają ludzi.

Spotkania z naszymi podopiecznymi, to szansa na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu wolnego dla każdej ze Stron, biorących udział w akcji.

Namawiamy Państwa bardzo serdecznie do udziału

opr. gr

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce