Biegi na Orientację wkraczają do centrum Rzeszowa. Premiera jesienią

 

Biegi na Orientację wkraczają do centrum Rzeszowa. Premiera jesienią


Opublikowane w czw., 12/06/2014 - 15:48

Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Łódź, Poznań. Lista miejsc, w których organizowane są miejskie biegi i rajdy na orientację jest długa, ale nie ma na niej Rzeszowa. Za kilka miesięcy to się jednak zmieni.

Na fali popularności imprez biegowych rozgrywanych w stolicy Podkarpacia i mających tu swoją bazę – niepodległościowej „dychy”, półmaratonu, biegu wielkanocnego czy ostatnio ultramaratonu podkarpackiego – Rzeszowski Dom Kultury organizuje I Miejski Bieg na Orientację „Rzeszowska Strefa”. Impreza odbędzie się 11 października.

– Planujemy trzy dystanse: 4, 5 i 6 km, najdłuższy oczywiście dla dorosłych. Startujemy i finiszujemy na rzeszowskim rynku, ale biegamy głównie po terenach zielonych - na Olszynkach, bulwarach. Punktów kontrolnych trzeba będzie też szukać w zakamarkach okolicznych ulic - Chopina, Targowej. Priorytetem będzie dla nas bezpieczeństwo zawodników – opisuje Roman Tyburczy z RDK, zostanie rozegrana w „przestrzeni miasta Rzeszowa”.

Mapa strefy biegu

Podkreśla, że premierowa impreza nie będzie tak profesjonalna jak zawody w stolicy czy Krakowie - pomiar czasu będzie prowadzony ręcznie, a obecność na punktach kontrolnych trzeba będzie potwierdzić przybiciem stosownej pieczątki. – Budżet naszej imprezy jest ograniczony, ale chcemy ją zorganizować sprawnie i tak, by uczestnicy po prostu dobrze się bawili. Wraz z kolejnymi edycjami i nabywanym doświadczeniem zawodników, będziemy podnosić poprzeczkę sportową i organizacyjną – wyjaśnia Roman Tyburczy.

MIejskie biegi na orientację to bardzo świeża inicjatywa w Rzeszowie (jakkolwiek od trzech lat, zawsze na wiosnę na Zalesiu odbywa się terenowa Wiosenna Impreza na Orientację). – Pomysł zrodził się w rozmowie z jednym ze znajomych żołnierzy, którzy biegają z mapą w ramach ćwiczeń. Samo wojsko i tutejsza jednostka pomoże nam zresztą w przygotowaniu imprezy. Bardzo mocno wspiera nas także Ratusz, który chce promować miasto przez bieganie – opowiada szef „Rzeszowskiej Strefy”.

Do udziału w imprezie zaprasza wszystkich zainteresowanych. W szczególności uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. – Tu ciekawostka. Przeprowadzimy klasyfikację drużyn dwuosobowych, koedukacyjnych. Każda szkoła może wystawić maksymalnie 2 zespoły – wyjaśnia Roman Tyburczy. – W rywalizacji open weźmie udział 100 zawodników – uzupełnia.

Zapisy do imprezy trwają już jakiś czas. W części młodzieżowej kończą się 30 czerwca. Zgłoszenia do biegu open będą przyjmowane do 12 września.

Strona imprezy

Regulamin

Karta zgłoszeniowa dla gimnazjów

Karta zgłoszeniowa dla szkół ponadgimnazjalnych

Karta zgłoszeniowa do biegu open

GR

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce