Biegi po Schodach: Polacy najlepsi na świecie. Ale czy najlepsi w Europie?

 

Biegi po Schodach: Polacy najlepsi na świecie. Ale czy najlepsi w Europie?


Opublikowane w śr., 11/06/2014 - 12:27

W dniach 20-22 czerwca w trzech europejskich miastach – Wiedniu, Brnie i Bratysławie – rozegrane zostaną Towerrunning European Championships, czyli mistrzostwa Europy w bieganiu po schodach. W wąskim gronie faworytów znajdują się polscy zawodnicy 4Flex Sport Team – Piotr Łobodziński i Bartosz Świątkowski. Obaj szlifują formę przed najważniejszym startem w sezonie.

Piotr Łobodziński to aktualny lider Pucharu Świata i zwycięzca tego cyklu z 2013 roku. W tym sezonie od początku imponuje wysoką formą, wygrywając prestiżowe zawody w katarskim Doha, Grand Prix Niemiec we Frankfurcie czy bardzo mocno obsadzony Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Przegrał tylko raz – w Taipei z Australijczykiem Markiem Bourne"m.

Bartosz Świątkowski po zakończeniu poprzedniego sezonu na 4. pozycji w klasyfikacji Pucharu Świata, początek tego roku stracił z powodu kontuzji. Obecnie dochodzi jednak do pełnej dyspozycji i obiecuje walkę o podium na Mistrzostwach Europy. W miniony weekend zaliczył dwa starty w Austrii, zajmując odpowiednio 4. miejsce w Wiedniu i 5. pozycję w zawodach w Linzu.

Nie ukrywam, że jestem rozczarowany tymi wynikami. W obu biegach powinienem walczyć o zwycięstwo – mówi zawodnik 4Flex Sport Team. Cały czas jestem jednak dobrej myśli. Treningi idą po mojej myśli, być może brakuje jeszcze trochę rytmu startowego. W Linz trzykrotnie potknąłem się na ostatnich dwóch piętrach i to kosztowało mnie cenne ułamki sekund – dodaje dwukrotny triumfator Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie.

Poza dwójką Polaków z 4Flex Sport Team, wśród faworytów do zwycięstwa w mistrzostwach należy wskazać także Niemca Christiana Riedla oraz Słowaka Tomasa Celko. Wśród kobiet o najwyższe lokaty walczyć będą na pewno Andrea Mayr z Austrii oraz Lenka Svabikova z Czech. W gronie faworytek jest też Polka, Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Więcej informacji o Mistrzostwach Europy oraz Towerrunning World Cup na stronie: www.towerrunning.com

mat. pras.

fot. Towerrunning World Association

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce